L'argent

1 godz. 25 min.
6,9 817
ocen
6,9 10 817
1 512
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"type":"film","id":111025,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/L%27argent-1983-111025/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Pieniądz
 • użytkownik usunięty

  Może nie jestem genialny. Przyznam, że odrobinę snobuję się an kino artystyczne. Ale chyba nie bardzo rozumiem ten film.
  Aktorzy, niczym Azjaci, są jednakowi. Przynajmniej jak dla mnie. W pewnym momencie przestałem odróżniać, kto jest kto. Zwłaszcza ciężko rozróżnić licealistę i rozwoziciela mazutu(?).

  I ten "prosty fizyczny" jest najbardziej pokrzywdzony. I to jest dla mnie pierwsza niejasność. Dlaczego? We francuskich sądach pracują idioci?
  Nie mogę pojąc tej sceny z samochodowym pościgiem? Kto był kierowcą? Licealista? Fizyczny?(nie rozróżniam ich) Dlaczego uciekał? Po co tam stał? Dlaczego ścigała go policja? Bo uciekał? O co chodziło z tą strzelaniną?

  Film może i dobry. Jednak nie dla mnie. Za głupi chyba jestem na niego. Choć mam wrażenie, że w filmie udziwniono proste rzeczy, by właśnie truidniej było je zrozumieć.

 • jasioo91 ocenił(a) ten film na: 7

  Hej to prawda, dziwne było upodobnienie wszystkich do siebie, ale pewnie miało to na celu pokazać, że z jednej strony jesteśmy tacy sami, a różnią nas tylko nasze czyny.

  Kierowcą był ten "fizyczny". To on, po tym jak sąd potraktował go pobłażliwie, umówił się z jakimś typkiem spod ciemnej gwiazdy żeby zrobić jakiś przekręt czy coś, bo przecież nie miał kasy. Po tym jak tamten kasjer go oszukał został z niczym, więc wziął udział w napadzie (kojarzysz tę scenę jak się ustawiają? Ten koleś pokazuje mu miejsce na mapce) Napad na bank się nie powiódł i gliny wracając ogarnęły, że czeka jakiś typek i się nim zainteresowały, a ten spietrał i zaczął wiać.

  Ta scena była mega uproszczona, z resztą jak cały film. Taki schemacik, żeby nie komplikować, żeby pokazać to jak najszybciej jak najbardziej oszczędnie. Potem to już domino, a nasz bohater zaczął się przeistaczać w POTWORA buuuu! Oglądałem z napisami angielskimi, więc jeśli widziałeś z innymi (zakładam, że nie rozumiesz francuskiego, a mogę się mylić, przepraszam z góry) to polecam obejrzeć. Myślę, że warto obejrzeć raz jeszcze i nawet posiedzieć ze słownikiem :) Ja tak ten film zrozumiałem i jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi bez skrupułów. Pozdrawiam :)