PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111025}

Pieniądz

L'argent
6,7 1 539
ocen
6,7 10 1 1539
7,8 5
ocen krytyków
Pieniądz
powrót do forum filmu Pieniądz

Nie rozumiem

użytkownik usunięty

Może nie jestem genialny. Przyznam, że odrobinę snobuję się an kino artystyczne. Ale chyba nie bardzo rozumiem ten film.
Aktorzy, niczym Azjaci, są jednakowi. Przynajmniej jak dla mnie. W pewnym momencie przestałem odróżniać, kto jest kto. Zwłaszcza ciężko rozróżnić licealistę i rozwoziciela mazutu(?).

I ten "prosty fizyczny" jest najbardziej pokrzywdzony. I to jest dla mnie pierwsza niejasność. Dlaczego? We francuskich sądach pracują idioci?
Nie mogę pojąc tej sceny z samochodowym pościgiem? Kto był kierowcą? Licealista? Fizyczny?(nie rozróżniam ich) Dlaczego uciekał? Po co tam stał? Dlaczego ścigała go policja? Bo uciekał? O co chodziło z tą strzelaniną?

Film może i dobry. Jednak nie dla mnie. Za głupi chyba jestem na niego. Choć mam wrażenie, że w filmie udziwniono proste rzeczy, by właśnie truidniej było je zrozumieć.

ocenił(a) film na 7

Hej to prawda, dziwne było upodobnienie wszystkich do siebie, ale pewnie miało to na celu pokazać, że z jednej strony jesteśmy tacy sami, a różnią nas tylko nasze czyny.

Kierowcą był ten "fizyczny". To on, po tym jak sąd potraktował go pobłażliwie, umówił się z jakimś typkiem spod ciemnej gwiazdy żeby zrobić jakiś przekręt czy coś, bo przecież nie miał kasy. Po tym jak tamten kasjer go oszukał został z niczym, więc wziął udział w napadzie (kojarzysz tę scenę jak się ustawiają? Ten koleś pokazuje mu miejsce na mapce) Napad na bank się nie powiódł i gliny wracając ogarnęły, że czeka jakiś typek i się nim zainteresowały, a ten spietrał i zaczął wiać.

Ta scena była mega uproszczona, z resztą jak cały film. Taki schemacik, żeby nie komplikować, żeby pokazać to jak najszybciej jak najbardziej oszczędnie. Potem to już domino, a nasz bohater zaczął się przeistaczać w POTWORA buuuu! Oglądałem z napisami angielskimi, więc jeśli widziałeś z innymi (zakładam, że nie rozumiesz francuskiego, a mogę się mylić, przepraszam z góry) to polecam obejrzeć. Myślę, że warto obejrzeć raz jeszcze i nawet posiedzieć ze słownikiem :) Ja tak ten film zrozumiałem i jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi bez skrupułów. Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones