film

Piorun i Lekka Stopa

Thunderbolt and Lightfoot
1974
1h 55m
6,8 2 252
oceny
6,8 10 1 2252
6,7 3
oceny krytyków
Doświadczony rabuś, "Piorun", ucieka przed wspólnikami, których zdradził. Dołącza do niego lekkoduch "Lekka Stopa". Zobacz pełny opis
Piorun i Lekka Stopa zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Debiut reżyserski Michaela Cimino. Młody tułacz, "Lekka Stopa" (Jeff Bridges) spotyka byłego złodzieja, Johna "Pioruna" Doherty (Clint Eastwood), który od lat ucieka przed byłymi wspólnikami. Dwaj członkowie gangu Pioruna - Red (George Kennedy) i Eddie (Geoffrey Lewis) - uważają, że podczas ostatniego skoku na rządowy skarbiec w MontanieDebiut reżyserski Michaela Cimino. Młody tułacz, "Lekka Stopa" (Jeff Bridges) spotyka byłego złodzieja, Johna "Pioruna" Doherty (Clint Eastwood), który od lat ucieka przed byłymi wspólnikami. Dwaj członkowie gangu Pioruna - Red (George Kennedy) i Eddie (Geoffrey Lewis) - uważają, że podczas ostatniego skoku na rządowy skarbiec w Montanie 7 lat wcześniej złodziej wrobił ich i uciekł z łupem. John niechętnie decyduje się nawiązać współpracę z "Lekką Stopą", dzieki czemu ma nadzieję nie zostać złapanym przez byłych wspólników. W końcu Red i Eddie dopadają parę uciekinierów i przygotowują się do zabicia ich. "Piorunowi" udaje się jednak przekonać Reda, że nie ma pojęcia gdzie został ukryty łup i ich życia zostają darowane. "Lekka Stopa" proponuje grupie, żeby ponownie napadła na ten sam skarbiec, w ten sam sposób co kilka lat wcześniej, ponieważ teraz nikt się tego nie spodziewa.

boxoffice
$21 700 000 w USA
budżet
$4 000 000
studio
Malpaso Company, The
tytuł oryg.
Thunderbolt and Lightfoot
inne tytuły
Kiedy "Piorun" wygłasza kazanie w kościele, jego włosy są mocno naoliwione, ale kiedy opuszcza kościół ścigany przez Dunlopa, jego włosy są całkiem suche.
Kiedy Gloria ubiera się po odbyciu stosunku z "Piorunem", zakłada biustonosz, który znika, kiedy założy na siebie sukienkę.
Po około godzinie filmu Mario zatrzymuje się, aby zobaczyć chłopaków i w strugach deszczu wysiada z samochodu. W tle za nim widać wyraźnie błękitne niebo ze świecącym jasno słońcem. Chwilę później, to samo niebo jest zachmurzone, jeszcze później w tej samej scenie niebo jest częściowo zachmurzone, by potem znowu być całkowicie zachmurzone.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

film mimo upływu lat nadal dobry...

Świetny film

ocenił(a) film na 10

Tylko szkoda że tak mało znany w Polsce. Momentami ubaw po pachy. A króliki w bagażniku wymiatają.


Jak dla mnie rewelacja.

gdzieś na końcu obsady, bo redaktorzy Filmwebu nie są w stanie odróżnić tych pierwszoplanowych
od statystów...


Tyle w temacie.

Pytanie jest dosyć proste. Zastanawia mnie dlaczego nikt go nie zadał na tym forum. Chociaż z tego co widzę, ten film ma zaledwie 5 tematów. Bardzo dziwne jeśli chodzi o film z Easwoodem, no ale do rzeczy:

Dlaczego Lightfoot na koniec wykitował? W filmie nie jest to wyjaśnione ale czy odpowiedź jest napisana w...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones