PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=824101}

Piotruś Królik 2: Na gigancie

Peter Rabbit 2: The Runaway
6,3 3 317
ocen
6,3 10 1 3317
Piotruś Królik 2: Na gigancie
powrót do forum filmu Piotruś Królik 2: Na gigancie

Staram się nie bluzgać naszych tłumaczy, bo różne rzeczy się dzieją, ale no za frazę "na gigancie" powinno się wieszać za jajca na tępym palu. Co to znaczy "na gigancie"?? Nie ma takiej frazy w języku polskim. A to wszystko się wzięło od angielskiego "at large", które znaczy "na wolności" mniej więcej i nie tylko (bo jak ci np. dzieciak ucieknie z domu to też jest "at large") i co za idiota przetłumaczył to dosłownie? Wiem, że już przy drugim Scooby-doo odwalono to samo dokładnie, więc jakiś kretyn przez wiele lat się nie nauczył angielskiego i teraz takie durnoty wymyśla. Na takiej samej zasadzie "Prison Break" to "więzienna przerwa". Także kurde faja angielskiego się uczyć niedorozwoje tłumaczące.

RipRoy

Nie wiem, gdzie się ukrywałeś przed światem przez ostatnie dwadzieścia lat, ale fraza "na gigancie" już dawno przyjmowana jest w Polsce jako określenie ucieczki z domu, zwłaszcza w młodzieżowym slangu (czyli grupie docelowej tego filmu). Warto zasięgnąć wiedzy, zanim zaczniesz kogoś wyzywać od idiotów, bo póki co jedynego robisz z siebie ty.

dada2201

Koleś, szczerze nie wiem jakiej ty wiedzy zasięgnąłeś, ale zwrot ,,na gigancie’’ przestał funkcjonować w języku polskim ho, ho, ho lat temu i jeszcze dawniej i na pewno nie jest używany w slangu młodzieżowym. Ani obecnym ani w chwili powstawania filmu. Poza tym nawet w czasach swojego istnienia nie był to najczęściej używany zwrot. Nawiasem mówiąc na wstępie napisałeś, że ,,ten na górze’’ ukrywał się przez dwadzieścia lat więc według twojej tezy to słowo było używane sukcesywnie przez 20 lat, zatem nie możliwym, byłoby, aby zostało zapomniane. W końcu, skoro tak długo je używano to chyba ktoś więcej niż tylko ty powinien je kojarzyć. Szkoda, liczyłeś na pochwałę a tylko się ośmieszyłeś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones