PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37309}

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
7,7 734 tys. ocen
7,7 10 1 734249
7,0 45 krytyków
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

9 miejsce?

ocenił(a) film na 5

9 miejsce dla takiego filmu to zdecydowanie za wysoko! Kompletnie tego nie rozumiem. Film jest spoko, ale nie jest czyms niewiadomo jak zajebistym. Daje jakies 6/10. Johnny Depp zasluguje za swoja role na duze uznanie, aczkolwiek na wiekszosci seansu po prostu sie nudzilem. Rozbroilo mnie tez chodzenie po dnie morza! No ale widocznie wiekszosc ludzi uwaza inaczej.

użytkownik usunięty
raphiX

Mam tylko jedno pytanie…
Czy miałeś przyjemność oglądać ten film w miniony poniedziałek na Polsacie?
Jeśli tak to prawdopodobnie głównym podwodem, dla którego film nie wywarł na Ciebie takiego wrażenia jak na większości, było tragiczne tłumaczenie…
Niestety nawet w połowie teksty nie odzwierciedlały tego, co bawiło nas na dvd, w kinie itp.
Wszelkie gry słów zanikły…. [Jak dla mnie tragedia] i znaczniej mierze psuje to film… [nie wytrzymałam do końca seansu, straszliwie drażniły mnie nie poprawne stylistycznie i nielogiczne wypowiedzi…],
Polecam dvd=)

ocenił(a) film na 5

Racja, ogladalem ten film na polsacie. Pamietam jednak, ze widzialem go tez jakies 2 lata temu na DVD i tez wydawal mi sie filmem raczej przecietnym. Widac po prostu mi za bardzo nie pasuje. Uważam, ze fakt, iz ten film wyprzedzil w rankingu Milczenie Owiec jest wrecz skandalem.

użytkownik usunięty
raphiX

Moim zdaniem „Piraci z Karaibów” to typowy film przygodowy, miła rozrywka, sposób na spędzenie „sobotniego popołudnia”.
Milczenie owiec nie jest już filmem „dla każdego”… [osobiście wole Hannibala, ale szkoda, że zmienili Clarice Sterling na inną aktorkę].
Piraci to lekki film na każdą porę i z pewnością podskoczył w rankingu dzięki emisji w TV. Osobiście lubię ten film [prawdopodobnie ze względu na Depp’a i Rush’a].
A zapytałam czy go na jakimś innym „formacie”, gdyż pokaz na Polsacie pozostawiał naprawdę wiele do życzenia…
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6

Czy jednak lekka przygodowa produkcja nastawiona wyłącznie na zysk zasługuje na 9 miejsce w takim rankingu? Moim zdaniem - zupełnie nie, zresztą - połowa pozycji w tej liście to badziewia, a fakt, że np. Johnny Depp jest tam wyżej niż np. Marlon Brando zakrawa na nieporozumienie. Szkoda gaadać.
PS Film oceniam na 8/10 - bo był świetny (ale to tylko komercyjna komedyjka w realicach kina pirackiego).

Dobry_2

Widzę zmieniłeś zdanie i zaniżyłeś ocenę, żeby film był niżej. Ja oceniam tak. Jeśli film ma jakiś gatunek to względem tego gatunku. Może mieć niedociągnięcia, ale jak jest komedią i śmieszy to dostanie 10. Jeśli spełnia swoją "rolę" to zasługuje na 10.

ocenił(a) film na 10
raphiX

"Uważam, ze fakt, iz ten film wyprzedzil w rankingu Milczenie Owiec jest wrecz skandalem."
Ja natomiast uważam, że porównywanie tych dwóch tytułów - o zupełnie różnym gatunku i stylu - jest bez sensu ;)
Dla mnie "Piraci..." są bardziej w moim guście... ale każdy może się podobać co innego.

ocenił(a) film na 1
raphiX

Film słaby,myślałem że będzie lepszy.Tyle szumu i rozgłosu,a film przeciętny.Tylko dobra gra Jonnego i pojedynki,trzymają ten film.A 9 miejsce to stanowczo za wysoko,chyba ktoś nie dopisał do tego filmu dwóch 00 czyli 900 miejsce.Na to chyba powinien zasłużyć :-).

ocenił(a) film na 10
kuba77700

Chłopie teraz to troche przesadziłeś. 900 miejsce? Rozumiem że ktoś może tego nie lubić ale bez przesady.........

ocenił(a) film na 9
_Donnie_

Film w orginalnej wersji jest nie do pobicia 9 miejsce to mało, i jeszcze ta muzyka , poprostu świetna , dla wtajemniczonych, główny motyw muzyczny w piratach jest udoskonaloną wersją istniejącej już wcześniej w Gladiatorze. ( chodzi np o wlakę na arenie koloseum ) a w piratach chodzi o np moment w którym sparrow kreci sie na tym dźwigu kiedy tam do neigo strzelają ( poćzątek filmu ) Sam to zauważyłem, motyw jest bardzo podobny tylko trochę ulepszony

ocenił(a) film na 5
___PREDATOR___

Motyw jest podobny, bo maczal w nim palce Hans Zimmer, czyli autor GENIALNEJ sciezki dzwiekowej do Gladiatora. Wlasnie apropos Gladiatora to uwazam, ze wlasnie tego flmu brakuje w top 10.

ocenił(a) film na 9
___PREDATOR___

Pewnie te hejty bo w telewizji oglądają z lektorem.
O wiele fajniej ogląda się na bluray(u) o angielsku, oglądanie tego filmu z lektorem to tragedia

raphiX

Hmmm uważam,że teksty w stylu ,,skandal,że wyprzedił Milczenie owiec'' jest bezsensowne.Każdy ma inny gust.widać więcej ludzi woli Piratów niz Milczenie owiec.Sam zresztą wolę filmy bardziej w stylu piratów niż Milczenia owiec.

Legolas

Zgadzam się z przedmówcą ;) Według mnie porównywanie obu filmów mija się nieco z celem. A z resztą to ludzie głosują na filmy i to dięki nim Piraci znaleźli się właśnie na 9 miejsu. Ja osobiście daję filmowi 10/10 za Deppa szczególnie, ale też za muzykę i pojedynki. to jeden z moich ulubionych filmów. A co do tłumaczenia wersji na Polsacie, to było tragiczne... Szczególnie charakterystyczne "savy" (czy jak to się tam pisze ;)) tłumaczone jako "pojąłeś"... Bleeee..... A tak przy okazji... jaki przydomek miał ojciec Willa??? ;D Pozdrawiam :)