PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1106}

Piraci

Pirates
7,0 12 066
ocen
7,0 10 1 12066
5,6 5
ocen krytyków
Piraci
powrót do forum filmu Piraci

Słabo, oj słabo...

użytkownik usunięty

Nieczęsto zdarzają się filmy podczas seansu których przez większą część czasu muszę walczyć z sennością. W chwili obecnej mógłbym podać tylko kilka przykładów - Tron Legacy, Star Trek: First Contact, Beverly Hills Cop II, ostatni Uniwersalny Żołnierz no i Piraci właśnie. Szkoda, bo lubię takie klimaty. Pamiętam że po raz pierwszy oglądałem ten film, (czy też raczej "próbowałem go obejrzeć" bo na pewno nie dotrwałem do końca) jakieś 20 lat temu, czyli w dzieciństwie i puszczali go w TV w tym samym dniu (lub dzień później) co Karmazynowego Pirata, na długi czas te dwa tytuły stały się dla mnie wyznacznikiem dobrego filmu o piratach i kiepskiego filmu o piratach, do obydwu powróciłem kilkanaście lat później i o ile "Karmazynowy" w miarę się trzymał i miło było sobie go przypomnieć, to z "PIratami" powtórzyła się sytuacja sprzed lat. Tym razem co prawda przetrwać mi się udało, ale bardzo wątpię bym kiedykolwiek spróbował po raz trzeci. Choć akurat Matthau był jednym z nielicznych plusów, drugim była lekko zaskakująca końcówka.

ocenił(a) film na 10

Rozumiem, że Piraci mogą Ci się nie podobać. Jednak stawianie ich w jednym szeregu z... Uniwersalnym Żołnierzem to trochę przesada. Jakby na to nie patrzeć na Bergmanie też można przysypiać, co nie zmienia faktu że w większości to kino wybitne. Osobiście uważam że Piraci są świetnym kinem przygodowym, z dużą dawką dobrego humoru (pewnie nie dla wszystkich uchwytnego, niestety...). Podobnie jak Ty, jako dziecko, blisko 20 lat temu po raz pierwszy obejrzałem Piratów. Muszę przyznać, że do dziś widziałem go dziesiątki razy i nigdy się nie nudzi (nawet kiedy już idealnie znasz każdą scenę i dialog).

użytkownik usunięty
beldert

"co nie zmienia faktu że w większości to kino wybitne.'

Nie obchodzą mnie tego rodzaju "fakty". Jedyne co się liczy to wrażenia z seansu, a te są jakie są.

ocenił(a) film na 8
beldert

podpisuję się obiema ręcami :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones