PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8680}

Piramida strachu

Young Sherlock Holmes
6,8 6 029
ocen
6,8 10 1 6029
6,5 4
oceny krytyków
Piramida strachu
powrót do forum filmu Piramida strachu

niech mi ktoś wyjaśni o co chodzi z podpisem Moriarty, przecież on miał bliznę, czyli, że kto w końcu wysiadł z tej karecy ??

W_B_B__Beaver


no więc ??

ocenił(a) film na 7
W_B_B__Beaver

No więc poczytaj trochę o przygodach Holmes'a a się dowiesz :)

Dream_Maker

"mistrzu" gdybym miał czas, potem chęci a potem środki na wykupienie bądż pożyczenie tych książek nie zadawałbym tutaj tego pytania, pytam więc jeszcze raz, jeśli nie chcesz napisać kilku słów na ten temat czym bardzo byś mi ułatwił to bądź tak miły i nie wchódź więcej do tego tematu, posprzątaj na święta albo pomóż mamie w porządkach...

W_B_B__Beaver

Nie masz czasu? Jasne, nie chce ci się sięgnąć do książek. Poza tym w
filmie wszystko jest jasne.

W_B_B__Beaver

Poza tym wypowiedź Dream-Makera była życzliwa, a Twoja odpowiedź jest
złośliwa.

Stanley_Hartman

nie umiesz odpowiedzieć na proste pytanie to nie odpowiadaj wcale, jeśli to jest dla ciebie za trudne jak widać, tak trudno napisać jedno zdanie wyjaśniające ?? miast odpowiedzi irytujesz - licz się ze złośliwością, pity

ocenił(a) film na 7
W_B_B__Beaver

może jeszcze ci pielę zmienić?
gdybyś odpisywał życzliwie to uzyskałbyś odpowiedź
niestety jesteś człowiekiem z którym nie warto dyskutować

Dream_Maker

post rozpoczynający był miły i grzeczny, jakoś nie zauważyłem odpowiedzi...
rób co chcesz, możesz mak policzyć
L

użytkownik usunięty
W_B_B__Beaver

Daj spokoj. Im mniej rozne gluptaki maja do powiedzenia, tym glosniej krzycza. Zaloze sie, ze nie maja pojecia jak odpowiedziec na Twoje pytanie.

masz rację, nic dodać nic ująć, no może poza tym, iż nie rozumiem postawy takich "gońców" ale zapewne ma to jakiś ukryty sens...

ocenił(a) film na 10
W_B_B__Beaver

Z karocy wysiadł były dyrektor, choć to trochę głupie skoro wpadł do lodowatej rzeki- ale nie będę się czepiać, w zasadzie za szybko zaczął tonąć, w ogóle nie walczył o życie, może chodziło o zmylenie młodego detektywa, przeczekanie a następnie ucieczkę spod lodu.
Nieważne... taka dygresja...

W odpowiedzi na twoje pytanie - skoro nikt nie chce udzielić Ci odpowiedzi, a i ja poszukałam jej w google ;) odpowiadam, że Moriarty to - Profesor James Moriarty postać fikcyjna i najgorszy wróg detektywa Sherlocka Holmesa w powieści Sir Arthura Conan Doyle'a .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
mariuszlublin

jak juz to jedna normalna ;)

użytkownik usunięty
mariuszlublin

Odezwał się jeden co w życiu książki nie miał w ręku i nie wie kto to Mickiewicz , a co dopiero co to Pan Tadeusz. Wszystkich by obrażał bo czegoś nie wie i nie ma przed sobą odpowiedzi jak do testu jednokrotnego wyboru [mariuszulublinie test jednokrotnego wyboru to test gdzie masz pytanie i odpowiedzie a) , b) , C) ]

Tiitek

Jak już Tiitek wspomniała, profesor Moriarty był wrogiem Sherlocka, jego przeciwieństwem, "geniuszem zła", jedynym godnym przeciwnikiem detektywa (no, prawie jedynym, bo jeszcze była Irena Adler). Między obydwoma panami trwała długa rozgrywka, w której Moriarty chciał popełnić zbrodnię i pozbyć się Holmesa, a Holmes chciał udaremnić zbrodnię i uratować własną skórę. Autor książki poświęcił temu kilka opowiadań, które zresztą serdecznie polecam. :) Podejrzewam, że zmieniając Rathe'a w Moriatiego, twórcy filmu chcieli wyjaśnić skąd profesor Moriarty się wziął, bo w książce to nie jest opisane.
Wszystkie te informacje są z książek Arthura Conan Doyle'a, więc w filmie nie wszystko się z tym zgadza. Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones