PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688030}

Piramida

The Pyramid
4,5 16 017
ocen
4,5 10 1 16017
2,8 5
ocen krytyków
Piramida
powrót do forum filmu Piramida

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego pod końcem filmu jak ona "walczyła" z bogiem śmierci i pojawiły się koty dlaczego zaatakowały jego a nie ją ???

1997wiki

Nikt nie odpowie bo tego nie wie nawet scenarzysta.

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 6
1997wiki

nie odpowiadać,dopiero obejrzałem -bo zrobiła mu ranę więc wymyślam na poczekaniu że wyczuły krew .........ale krew u bóstwa ,bóg z krwi i kości ?

ocenił(a) film na 6
1997wiki

Być może jest do tego odniesienie w mitologii bo powiem wam szczerze że w wikipedii nie ma ani słowa o wadze i warzeniu duszy. Dopiero jak poszukałem to znalazłem. Więc ten film nie jest głupi. Koty w egipcie były zwierzętami świętym. Bastet - kobieta kot chronił przed demonami. Możliwe ze coś zaczerpnięto i wmixowano w film

ocenił(a) film na 7
magik30

Człowieku gdzie ty to sprawdzałeś? Przecież to jest jedna z podstaw mitologii Egiptu. Zobacz https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C4%85d_Ozyrysa to mi się pojawiło jako pierwsze. Więc nie wiem czego nie mogłeś znaleźć!

ocenił(a) film na 2
1997wiki

Lepszym pytaniem jest czy to na samym końcu to Anubis ją związał, bo w końcu była przywiązana do ściany czy tam do czegoś. Czujecie blusa, bóg śmierci wiąże liną kobietę aby ta mu nie uciekła? Film dno i wodorosty wraz z wiadrem mułu.

ocenił(a) film na 6
buubu

On ją związał, żeby wyrwać i zważyć serce. Poza tym, to że Anubis jest bogiem, nie oznacza, że jest wszechmogący.

ocenił(a) film na 4
lukicalcio21

Tylko jak związać takimi szponami linę, i w ogóle skąd tam była lina w dodatku tak mocna. Kiedy ktoś dotyka odważnika i uruchamia pułapkę z piaskiem lina pęka jak nitka. No i Anubis nie miał tyle subtelności żeby wiązać Holdena, po prostu wyrwał mu serce.

użytkownik usunięty
RaptorSMG

Lasce nie wyrwal, bo wolal popatrzec jak sie przecina :D te stanie z wyciagnietymi szponami i czekanie no nie..

ocenił(a) film na 10

Półbogiem jest anubis ale bogiem był dla egipcjan pół wilk pół człowiek i został stworzony przez boga jego ojca chyba . Film w każdym bądz razie super tylko można było go przedłużyć dodać więcej osób plus więcej pułapek i był by rasowy horror . Tym się jedynie zawodzę oglądając ale super .

ocenił(a) film na 4
1997wiki

To proste, doktor wykopalisk (Holden ?) w pewnym momencie filmu mówi że koty są strażnikami podziemi, koty czy też te zmutowane kotowate miały pilnować anubisa. Zmutowane były ze względu na to że tworzyły zamkniętą populację.. przez co krzyżowały się same ze sobą no i wiadomo że prowadziło to do wad genetycznych.

Koty atakowały ekspedycje bo były wygłodniałe, w przypadku kiedy anubis mógł się uwolnić musiały "pracować".

1997wiki

Koty jako zwierzęta - symbole bogini Bastet były strażnikami piramidy, która była więzieniem dla Anubisa. Wcześniej atakowały badaczy jako intruzów, ale kiedy zauważyły że Anubis może się wydostać na wolność to on stał się ich celem a nie jakaś tam śmiertelniczka.

użytkownik usunięty
1997wiki

Ponieważ była blondynką.

ocenił(a) film na 6
1997wiki

Koty oczywiście zaatakowały Anubisa dlatego, że on był ranny. W piramidzie nie miały pokarmu i zjadały się nawzajem (zachowywały się podobnie jak szczury, co było powiedziane w filmie) wybierając najsłabszego ze stada, a że Anubis był ranny uznały go instynktownie za swoje pożywienie.

ocenił(a) film na 4
Virgiliusz

Ciekawa odpowiedź, szkoda jednak, że kompletnie mija się z prawdą. :) Koty zaatakowały Anubisa, ponieważ takie było ich zadanie. Egipcjanie uważali je za zwierzęta święte, miały strzec ludzi i piramid.

ocenił(a) film na 6
tsuxchan

O kurcze...oglądałaś w ogóle ten film? To Twoja wypowiedź nie ma nic wspólnego z tym co działo się w filmie, twierdzisz, że koty zaatakowały Anubisa dlatego, że miały takie zadanie??? To dlaczego wcześniej tego nie robiły?? Jak nie był ranny??

użytkownik usunięty
1997wiki

A ja mialam taka mysl calkiem inna od wszystkich tu, ale pewnie bledna..Ze moze ona byla taka swieta z czysta dusza bla bla i one to wyczuly?

ocenił(a) film na 7

właśnie też tak myślałem na początku :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones