Film

Kiss of Death

1995 1 godz. 41 min.
6,4 6 163
oceny
6,4 10 6163
2 310
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"id":"8717","linkUrl":"/film/Poca%C5%82unek+%C5%9Bmierci-1995-8717","alt":"Pocałunek śmierci","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/87/17/8717/7869506.2.jpg"}
Przebywający na zwolnieniu warunkowym skazaniec pomaga policji w schwytaniu groźnego gangstera. Mężczyzna zaczyna infiltrować przestępczy światek, czym naraża życie swoje i rodziny.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

W filmie w reżyserii Barbeta Schroedera David Caruso występuje w roli Jimmiego Kilmartina - byłego skazańca, na zwolnieniu warunkowym. Jimmy nie potrafi wyzwolić się spod wpływu swoich kumpli. Podczas jednego ze skoków wpada w ręce policji. Detektyw (Samuel L. Jackson) oferuje mu układ - wolność w zamian za informacje, które dopomogą wW filmie w reżyserii Barbeta Schroedera David Caruso występuje w roli Jimmiego Kilmartina - byłego skazańca, na zwolnieniu warunkowym. Jimmy nie potrafi wyzwolić się spod wpływu swoich kumpli. Podczas jednego ze skoków wpada w ręce policji. Detektyw (Samuel L. Jackson) oferuje mu układ - wolność w zamian za informacje, które dopomogą w schwytaniu groźnego gangstera Little Juniora (Nicolas Cage). Jimmy nie ma wyjścia, musi wystąpić przeciwko światu, do którego należał przez długie lata.

boxoffice
$14 942 422 w USA
budżet
$40 000 000
na podstawie
Eleazar Lipsky (materiały do scenariusza, historia)
studio
Twentieth Century Fox Film Corporation (przedstawia)
data produkcji
1995
tytuł oryg.
Kiss of Death
inne tytuły
Pocałunek śmierci Polska
Więcej...
Alec Baldwin był kandydatem do roli Jimmy'ego Kilmartina.
Film kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz w stanie New Jersey (USA).
W początkowej scenie Jimmy (David Caruso) idzie tą samą ulicą do domu co bohater oryginalnej wersji filmu "Pocałunek śmierci" z 1947 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Niespodzianka wczoraj wieczorem-film z 1995 roku a go nie widziałem:)

  Ivan_The_Maskarator ocenił(a) film na 7

  I to z taką obsadą. Nicolas Cage jeszcze z czasów, kiedy grał dobre role, a nie kino klasy C. Fajny film, jak najbardziej do obejrzenia, ale na jeden raz.

 • Cage dobrze tutaj wypadł, bo...

  jan_niezbedny0

  on w ogóle lepiej wypada w rolach szwarccharakterów, lub przynajmniej ludzi pokręconych. Jeśli chodzi o sam film, to solidna produkcja, choć niespecjalnie u nas znana.

  4
  • Fajnie Cage zagrał

   Pep_filmweb ocenił(a) film na 7

   Podobała mi się jego rola

  • Ale miłe zaskoczenie...

   Dr_Crash ocenił(a) film na 6

   normalnie fajny film. Prawie 20 letni film a ja go nie widziałem. Właśnie jestem po premierze i powiem szczerze że mi się podobał :)

  • Dobre Kino. Świetny Cage.

   kinoman77_filmweb ocenił(a) film na 7

   Genialnie gra gangstera-w dodatku prymitywa i psychopatę. Reszta (znanej) obsady też daje radę. Dobre sensacyjne Kino z lat 90-tych.

   1