Nicolas Cage 

Nicholas Kim Coppola

7,7
67 922 oceny gry aktorskiej
Nicolas Cage
Nicolas Coppola zmienił nazwisko, by robić karierę na własny rachunek i nie korzystać z uprzywilejowanej pozycji sławnego wuja Francisa Forda.
Jak na ironię początkowo jego kariera związana z filmem ograniczała się do sprzedawania popcornu w foyer jednego z kin i ostatecznie to właśnie Francis Ford Coppola pomógł bratankowi rozwinąć skrzydła obsadzając go w "Rumble Fish". Od tej pory Nicolas Cage błyskawicznie piął się ku szczytom hollywoodzkiej sławy. 

W latach 80. dzięki rolom w takich filmach jak: "Cotton Club", "Wpływ księżyca", "Ptasiek" czy "Peggy Sue wyszła za mąż", zdobył masową widownię. Następna dekada miała mu przynieść status supergwiazdy i honoraria sięgające 20 milionów dolarów za rolę. W jego karierze można wyróżnić dwa typy produkcji - pierwszy to ambitny repertuar ("Zostawić Las Vegas", "Adaptacja"). Drugi, dzięki któremu pokochała go publiczność, to kino sensacyjne. Cage okazał się niezrównanym aktorem kina akcji, występując w dynamicznych hitach w rodzaju "Twierdza", "60 sekund", "Bez twarzy", "Con Air - Lot skazańców". "Wiem, jakie role chciałbym grać - wykolejeńców i złych facetów. To mi wychodzi najlepiej" - powiedział. Kolekcjonuje komiksy, lubi szybką jazdę i mieszka w wybudowanym pod Los Angeles zamku.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 stycznia 1964

miejsce urodzenia: Long Beach, Kalifornia, USA

wzrost: 183 cm

Oscar
Zdobył Oscar, 16 innych nagród oraz 41 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
pięciokrotnie żonaty: 1. Patricia Arquette (08.04.1995 - 18.05.2001, rozwód); 2. Lisa Marie Presley (10.08.2002 - 16.05.2004, rozwód); 3. Alice Kim (30.07.2004 - 2016, rozwód), syn Kal-El (ur. 03.10.2005); 4. Erika Koike (23.03.2019 - 31.05.2019, rozwód); 5. Riko Shibata (od 16.02.2021), córka August Francesca Coppola ( ur. 07.08.2022)
Reżyser John Woo podczas kręcenia filmu "Szyfry wojny" musiał zatrzymać zdjęcia, kiedy Nicolas Cage ryzykując życie rzucił się w stronę wybuchającego ładunku. Aktor omal nie spłonął żywcem, kiedy podmuch wiatru zmienił kierunek kontrolowanego wybuchu.
Miał zagrać Green Goblina w "Spider-Manie", ale w postać tę ostatecznie wcielił się Willem Dafoe. Brano go również pod uwagę do tytułowej roli. Angaż otrzymał Tobey Maguire.
Od 1992 do 1995 roku był zaręczony z Kristen Zang.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jeden z moich ulubionych. Nie rozumiem tej ciągłej krytyki i wypominania mu jakichś słabych ról, bo ja żadnej słabej nie pamiętam. Co najwyżej kilka słabszych filmów, aczkolwiek 85 procent to albo popularne hity albo dobre lub bardzo dobre produkcje, często u nas nie wiedzieć czemu nie doceniane. Jak na aktora Nicolas...

więcej

Rezygnujac ze znanego nazwiska zajal sie sprzedaza popcornu i to sam doszedl do Oscara, nie po plecach wujka.

A osobiscie bardzo go lubie, ma taki glupkowaty wyraz twarzy, a przy tym swietnie gra drani :)

Trzymaj poziom Nicolas!

fajny chłop

użytkownik usunięty

nie wiem dlaczego go lubie ale go lubie i lubie na niego patrzeć i taki poczciwy z niego człowiek czy gra w filmie klasy A czy Z to każda jego rola jest ciekawa :)

ale żeby nazwać syna Kal-El to już przesada

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones