PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8716}

Pocałunek wampira

Vampire's Kiss
6,2 6 904
oceny
6,2 10 1 6904
7,0 4
oceny krytyków
Pocałunek wampira
powrót do forum filmu Pocałunek wampira

Hybryda gatunkowa z Cage'm w roli głównej. Zaliczyłbym ten film mimo wszystko do gatunku czarnej komedii, bo w tymże utrzymany jest klimat i sama fabuła. Nie oszukujmy się, jako dramat (sama końcówka) czy horror (choć gdzie tu wyraźne elementy horroru?) film jest słaby, ale jeśli wczuć się w klimat tego, jak obrazuje historię opisaną w scenariuszu, podążać dokładnie za głównym bohaterem i oglądać jego perypetie i urojenia, to wychodzi dzieło... genialne! Scena w męskiej ubikacji czy scena kupowania zębów przyprawiają o łzy śmiechu (przynajmniej u mnie). Ponadto, wiele pomniejszych absurdalnych scen, momentami bezsensownych, a przeraźliwie śmiesznych. No i samo aktorstwo, jak na taką "lekką" produkcję po prostu wyborne! Cage absolutnie mnie zaskoczył tym, jak wczuł się w swoją rolę w tym filmie, totalne wyluzowanie i oddanie się paranoidalnym skłonnościom odtwarzanego przez siebie bohatera. Film bardzo sympatyczny i mimo, iż nie jest to niewątpliwie arcydzieło, to ma w sobie coś niezwykle urzekającego, coś, co na pewno każe mi do niego wrócić za kilka lat. Przede wszystkim dzieło oryginalne, przez co zapadające w pamięci, i właściwie jest to dobra czarna komedia, z ciekawym aktorstem również drugoplanowym i przemijającym klimatem końcówki lat 80. Wbrew wszelakim ocenom polecam ten film fanom oryginalnych, przesyconych absurdem historii, choć uważam, że jest to jeden z tych filmów, którym jednym wybitnie przypadnie do gustu, a innych totalnie znudzi.

ocenił(a) film na 4
diego88

Początek trochę nudny ale potem film miał kilka dobrych scen .
Tak jak pisałeś scena w ubikacji czy też z zębami sposób w jaki się poruszał rozbrajające i jeszcze parę by się takich znalazło , ale sama końcówka bardzo ale to bardzo mnie zawiodła gdyby nie końcówka to dał bym mu mocne 6 ale zakończenie strasznie mi się nie podobało i chyba dostanie 4 :(

ocenił(a) film na 8
blysk_2

Cóż, kwestia gustu, a ten film dodatkowo należy do takich, gdzie jednym bardzo się spodoba (jak mi), a inni ocenią go o połowę niżej (jak Ty) i to całkiem naturalne według mnie. Mi klimat tej produkcji wybitnie odpowiadał, Ty odebrałeś to nieco inaczej i tyle. Choć szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem sens tego, byś w kolejnym temacie pisał to samo ("nie podobała mi się końcówka") skoro wystarczy napisać raz przekonująco, a nie podbijać kolejny temat. To taka uwaga subiektywna z mej strony. Pozdrawiam.

diego88

Rola Cage'a świetna, ale ogólnie niestety również dla mnie film nieco słaby.

ocenił(a) film na 8
blysk_2

Może jestem jakiś chory, ale końcówka mi się podobała i nie wiedzieć czemu bardzo mnie rozśmieszyła...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones