PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8716}

Pocałunek wampira

Vampire's Kiss
6,2 6 904
oceny
6,2 10 1 6904
7,0 4
oceny krytyków
Pocałunek wampira
powrót do forum filmu Pocałunek wampira

"Horror-komedia" to najbardziej kretyńska z możliwych klasyfikacja dla tego dzieła. To jest dramat psychologiczny, z elementami kiczu i groteski, i jest to dramat najwyższych lotów! Chyba najgenialniejsza rola Cage'a i równie fenomenalna Jenni Beals.

dziewiąteczka

ocenił(a) film na 8
rafau

Ale tak: śmiałem się na tym filmie, więc są w nim elementy komedii; sam temat sugeruje elementy horroru. Więc sądzę, że jednak "horror, komedia" bardziej przybliża widzowi klimat filmu niż "dramat psychologiczny". Ale może jestem kretynem.

King_SX

ja smiesznych elementow sie nie dopatrzylem, strasznych zreszta tez.
wiec zgadzam sie ze horror-komedia nijak nie pasuje do tego filmu.
to co mogloby byc smieszne(akcja z zebami, prowizoryczna trumna), ukazuje ogrom choroby glownego bohatera.
jesli chodzi o Cage'a, to w trakcie trawania filmu pomyslalem sobie: oho, on kiedys nawet potrafil zagrac.

ocenił(a) film na 8
rafau

Ja smialem sie na scenie w ktorej cage zrobil ogromne gały i zaczał mowic do tej pracownicy ze tylko ona nadaje sie do roboty ktora wykonuje bo jest najnizsza w hierarchii ;) Ogolnie swietny film. Polecam.

rafau

Beals akurat w ogóle sie nie popisała, bo powiedzmy sobie szczerze, nie miała nic do grania. Za to jest to bez wątpienia można ten film nazwać teatrem jednego aktora czyli Cage'a, który, trzeba przyznać, gra naprawdę kapitalnie.
Niestety mocno zestarzał się montaż pewnych scen i w rezultacie jest trochę dłużyzn. Za to zdjęcia i muzyka(nie ta klubowa, która potwornie trąci myszką, tylko oczywiście score:) bardzo porządnie.
Ogólnie film bardzo nietypowy i ciekawy, no i - choć upierasz się, że to nie komedia - bardzo zabawny.

siódemeczka z plusem

ocenił(a) film na 8
rafau

Moje odczucia: najpierw jest poważnie (może nawet elementy horroru?) Potem następują elementy humorystyczne, choć śmiejemy się z głównego bohatera a nie z nim... i w końcu końcówka, kiedy uśmiech spełza nam z twarzy, by zawstydzony ukryć się pod stołem bo to, co wydało się wesołą komedią okazało się dramatem chorego człowieka... gatunek tego filmu? - psychologiczna masakra. Poza tym jako fankę motywu wampira (z rumuńskiego folkloru po silver screen) i istotę ludzką film zmusił mnie do refleksji i zostawił trwały ślad na delikatnej psychice.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones