PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654977}

Pod dnem

Pionér
5,9 1 898
ocen
5,9 10 1 1898
Pod dnem
powrót do forum filmu Pod dnem

ktoś mi wyjaśni???

ocenił(a) film na 6

tematyka super, mnie ciekawiła bardzo, ale mam pytania. poza faktem, że podtruwali nurków i dostali oni urazów neurologicznych o co chodziło? po co wykradł tą próbkę mieszanki i najpierw jej nikomu dać nie chciał, a potem oddał szefowi? co w końcu w niej takiego tajemniczego było??? chęć przekupienia krewnych przez amerykanów spowodowała, że Norwegia zrezygnowała z projektu z USA?? ogólnie troche mi się mieszało, kto jest za kim. czemu ten nurek co miał ataki wziął wine na siebie i jaka wine? (tak powiedział główny bohater)

fairy_fw

Wykradł próbkę mieszanki bo najpierw chciał ją przekazać mediom. Potem zdecydował, że odda ją szefowi bo pora pomyśleć o przyszłości. Sekretnym składnikiem mieszanki był znieczulacz który pozwalał utrzymać przytomność na dużych głębokościach. Wynaleźli to Amerykanie a Norwegowie bez tego nie mogliby nurkować bo by zemdleli, więc zależało im na dowiedzeniu się co jest tym tajemnym składnikiem i dlatego potrzebowali próbki.
Ale faktycznie fabuła jest niespójna i nie wiem po co wymordowano tyle osób. Winę za wypadek wziął na siebie ten nurek z padaczką dzięki czemu firma uniknęła niewygodnych pytań. Nie wiem tylko jaki miałoby to sens - gdyby media dowiedziały się, że winę ponosi człowiek z padaczką i ktoś go wysłał na dno to firma straciłaby jeszcze więcej niż gdyby zwalili winę na błąd bohatera który przesadził z zaworem. Prawdziwą przyczyną wypadku było o ile dobrze zrozumiałem zakręcenie gazu z sekretnym składnikiem - główny bohater dostał zwykłe powietrze w związku z czym odleciał. Uszkodzenie mózgu wyjaśnia z kolei "wizje" których doznawał bohater na przestrzeni całego filmu (te migawki ze zbliżeniem na oczy). Co ciekawe wizja wystąpiła w czasie wypadku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones