Pod skórą

Under the Skin

2013 1 godz. 47 min.
5,5 15 864
oceny
5,5 10 15864
17 483
chce zobaczyć
7,2 17
ocen krytyków
{"rate":7.2352943,"count":17}
powrót do forum filmu Pod skórą
  • Moff_triphop ocenił(a) ten film na: 7

Mam nieodparte wrażenie że jeszcze w latach 80-tych widywałem tak piękne podejście do aktora właśnie u Lyncha. Muzyka, surrealizm, i przede wszystkim skupienie się na aktorze. dla mnie bomba :)

• batesmotel27 ocenił(a) ten film na: 8

Moff_triphop Zgadzam się z Tobą film w stylu Dawida i to naprawdę dobry.

• gharou ocenił(a) ten film na: 8

Moff_triphop Podobne wrażenie odnoszę, choć nie ograniczałbym się w porównaniu tylko do Lyncha z lat 80-tych. Ponadto jest kilku innych współczesnych reżyserów, którzy robią niezłą robotę, kładąc nacisk na aktora, całą resztę spychając na nieco dalszy plan (Von Trier trochę mi tu na myśl przychodzi). Z surrealizmem można polemizować, choć niewątpliwie w formie film nawiązuje do sztuki abstrakcyjnej. Osobiście uważam, że bliżej Under the Skin do niemieckiego ekspresjonizmu, choć, jak mówiłem, to rzecz podlegająca dyskusji.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

gharou Raczej podróbka Człowieka który spadł na ziemię Roego.
    http://www.filmweb.pl/film/Cz%C5%82owiek%2C+kt%C3%B3ry+spad%...

• Moff_triphop ocenił(a) ten film na: 7

gharou no nie trawię niemieckij dialektyki.... choć ichniejsze kino ZAWSZE omijam to oglądam

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

Moff_triphop Mnie ciągle po głowie chodziło Lśnienie.

• pawulon1_2 ocenił(a) ten film na: 1

Jakie Lśnienie? Ten film to kawałek gówna, kompletnie o niczym. Tylko kompletny grafika może pisać peany na temat tej szmiry.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 1

pawulon1_2 No Lśnienie to dość dalekie skojarzenie; taki powiew niepewności w tematach muzycznych. Natomiast filmu nie sposób raczej nazywać szmirą, gdyż wydaje się właśnie jej przeciwieństwem, burzącym krew masie filmwebowych krytyków przyzwyczajonym do pewnych rozwiązań.

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• hyrkan ocenił(a) ten film na: 8

Movie_Crash_Man A mógłbyś to uzasadnić logiką, a nie wyzwiskami? :)

• Movie_Crash_Man ocenił(a) ten film na: 2

hyrkan nikt nie prosił.

Movie_Crash_Man Wśród ludzi kulturalnych domyślną opcją jest merytoryczne uzasadnienie, a obelgi pojawiają się tylko wyjątkowo.

Mógłbyś uzasadnić logiką, a nie wyzwiskami, czy u Ciebie to wyzwiska są domyślną opcją?

hyrkan wybierz sobie.

Movie_Crash_Man Wybrałem logikę, ale nie dałeś rady.

A tak na poważnie, to jest jakaś dziedzina, z którą sobie lepiej radzisz? W której nie odpowiadałbyś, że wiesz wszystko lepiej od ekspertów "bo tak"? :)

Moff_triphop W tym filmie jest skupienie na aktorze na poziomie kamery w toalecie publicznej.

Movie_Crash_Man A mógłbyś to uzasadnić logiką, a nie obelgami? :)

hyrkan znajdz te obelgi.

Movie_Crash_Man Choćby uwaga o toalecie publicznej.

Mógłbyś uzasadnić logiką, czy się boisz, że znów będziesz przyłapany na niekompetencji? :)

• lulea ocenił(a) ten film na: 1

hyrkan Wejdę między wódkę a zakąskę i podpowiem, że gustów logicznie nie tłumaczymy. Mi KOMPLETNIE nie podobał się. Połowa filmu, może więcej, ciemna i mroczna, od czasu do czasu rozjaśniona gołą Scarlett. Ciut za mało jak na Lyncha. Ścieżka dzwiękowa .... może po dopalaczach spodobałaby się, ale one only dla kamikadze, ja odpadam.

lulea Jeśli piszemy, że aktorzy źle grają, to mówimy nie o guście, ale o aktorach.

Albo muzyka "się nie podoba", albo "jest zła", w pierwszym przypadku gust, w drugim jakość obiektywna.

hyrkan Przekombinowałeś, logika piętrowa. O grze aktorskiej nic nie pisałam, poza tym, że wykorzystana została Scarlett, która zapewne tu nic do gadania nie miała. Dzwiękowo żałosne , "kompozytora" brak .

lulea A kto mówi, że Ty? :) Czytasz czasem rozmowy, do których się włączasz, czy tak sobie losowo?

I wszystko, czego nie rozumiesz, to piętrowe i przekombinowane, czy jeszcze jakiś miernik jakości poza wrażeniem ignorantki masz? :)

hyrkan Szkoda prądu

lulea Na Twój komentarz, jak widać, nie szkoda. Na sensowny szkoda, na odpowiedzi na pytania szkoda i na argumenty szkoda?

Moff_triphop Jaka muzyka, chyba oglądałam inny film ! Tu z instrumentów może wykorzystano piłę, ogólnie obraz to niestrawna psychodela, zmarnowany mój czas.