PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34286}

Podpalaczka

Firestarter
6,2 4 133
oceny
6,2 10 1 4133
5,7 3
oceny krytyków
Podpalaczka
powrót do forum filmu Podpalaczka

Film widziałem kilka lat temu i wtedy oceniłem go na 5. Przed paroma dniami skończyłem lekturę książki i postanowiłem wrócić do filmu, tym razem wiedząc z jak trudną materią musieli się skonfrontować realizatorzy. Mogę polecić film jedynie osobom, które wcześniej przeczytały książkę, gdyż spłaszczenie wielu wątków spowodowało, że historia opowiedziana w filmie wygląda dość banalnie. Powtórne obejrzenie filmu pozwoliło mi na docenienie w nim 2 elementów windujących ocenę do 7 – to genialne aktorstwo 9-letniej Drew Barrymore i świetna muzyka Tangerine Dream. Sam film to „piąteczka” dla leniuchów, którym nie chce się wziąć za lekturę.

pkb_pl

raczysz żartować z tym genialnym aktorstwem Drew,
przecież widać jak na dłoni jak to dziecko sobie nie radzi
ech

pkb_pl

Większość adaptacji cierpi na ten problem, ale książki Kinga szczególnie trudno dobrze przenieść na ekran. Raz, że one działają najsilniej na nasze lęki, podświadomość, a dwa, że świat fantazji i strachów jest mocny w naszych głowach, w wyobraźni, i uwidoczniony na ekranie blednie - coś jak przejmujący, emocjonujący sen, który nazajutrz w południe wydaje się niestraszny czy nawet naiwny i głupi. A przecież w mroku nocy byliśmy mu całkowicie poddani i bezbronni...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones