Film

Firestarter

1984 1 godz. 54 min.
6,2 3 723
oceny
6,2 10 3723
2 404
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":2}
{"id":"34286","linkUrl":"/film/Podpalaczka-1984-34286","alt":"Podpalaczka","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/42/86/34286/7144617.2.jpg"}
Trzyosobowa rodzina, która w wyniku medycznego eksperymentu zyskała nadnaturalne zdolności, staje się obiektem zainteresowania agencji rządowej. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Andy McGee (David Keith), zachęcony możliwością szybkiego zarobienia dwustu dolarów, decyduje się uczestniczyć w ryzykownym eksperymencie. Zastrzyk testowanego specyfiku - rzekomo miał to być nieszkodliwy środek halucynogenny- powoduje osobliwe zmiany w psychice. Andrew siłą woli potrafi zmusić innych do określonych zachowań, jegoAndy McGee (David Keith), zachęcony możliwością szybkiego zarobienia dwustu dolarów, decyduje się uczestniczyć w ryzykownym eksperymencie. Zastrzyk testowanego specyfiku - rzekomo miał to być nieszkodliwy środek halucynogenny- powoduje osobliwe zmiany w psychice. Andrew siłą woli potrafi zmusić innych do określonych zachowań, jego przyszła żona Vicky (Heather Locklear) odkrywa w sobie zdolności telepatii i telekinezy, a córeczka Charlie (Drew Barrymore) która dziedziczy zdolności nadprzyrodzone po rodzicach potrafi rozniecać ogień na odległość (zdolność pirokinezy). Spokój rodzinny zamienia się w koszmar, gdy do akcji wkraczają agenci wywiadu zainteresowanego ich niezwykłymi zdolnościami.

boxoffice
$17 080 167 w USA
budżet
$15 000 000
na podstawie
Stephen King "Podpalaczka" (powieść)
dystrybucja
United International Pictures Sp z o.o.
studio
Dino De Laurentiis Company / Universal Pictures
data produkcji
1984
tytuł oryg.
Firestarter
inne tytuły
Podpalaczka Polska
Więcej...
Film miał być reżyserowany przez Johna Carpentera, jednak wytwórnia odsunęła go od projektu ze względu na niezadowalające zyski z filmu "Coś".
Darwin Joston był brany pod uwagę jako odtwórca roli Johna Rainbirda. Było to w czasie, kiedy reżyserem miał być jeszcze John Carpenter. To właśnie on złożył tę propozycję Jostonowi, jednak po odsunięciu Carpentera od filmu w postać tę wcielił się ostatecznie George C. Scott.
Martin Sheen w ostatniej chwili zastąpił Burta Lancastera, który musiał odwołać swój udział w filmie z powodu operacji serca.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych