Podstępna gra

Hong Men Yan

2011 2 godz. 15 min.
6,5 618
ocen
6,5 10 618
346
chce zobaczyć
{"type":"film","id":640023,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Hong+Men+Yan-2011-640023/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Podstępna gra
  • Zihat ocenił(a) ten film na: 7

Z racji, że uwielbiam ten gatunek (zwłaszcza jeśli przedstawiana fabuła dotyczy prawdziwych zdarzeń i postaci) z chęcią zabrałem się za oglądanie "Podstępnej gry". Film opowiada o rebelii przeciwko dynastii Qin, o jej przywódcach Xiang Yu i Liu Bangu. Jest to opowieść o chciwości, miłości, przyjaźni i zdradzie.
    Scenografia, muzyka, dialogi, fabuła pełna patosu i choreografia walk zostały zrealizowane tak, aby jak najlepiej oddać klimat opowieści o chińskich bohaterach i wodzach. Dodatkowo zawiera duży ładunek emocjonalny i są momenty na których można się wzruszyć. Pod tym względem oceniłbym film na przynajmniej 8. Minusem filmu jest chaotyczne przedstawienie bohaterów, zbyt wielu jest ukazanych naraz, zamiast wprowadzać ich pojedynczo, wraz z postępowaniem historii, co sprawia, że ekranizacja jest
    raczej dla weteranów gatunku. Gdybym nie orientował się co nieco w historii Chin z tego okresu zapewne pogubił bym się już na samym początku filmu, a tak zgubiłem się w samej końcówce :)
    Jednak to co zaważyło na mojej ocenie -tylko 7/10 to straszne okrojenie tej historii. [ Dalsza wypowiedź zawiera fragmenty ze spojlerem]
    Walki między Xiang Yu, a Liu Bangiem były pełne zwrotów akcji i momentów wartych ujęcia w fabule, a tu ograniczyły się właściwie do jednej bitwy przegranej przez Yu. W rzeczywistości praktycznie każde starcie z Liu Bangiem wygrał Xiang Yu, kilka kroć darując przeciwnikowi życie. Koniec końców Xiang Yu przegrał wojnę pomimo zwycięstw dla tego, że został zdradzony przez swoich podwładnych, którzy przeszli na stronę Liu Banga.