A Double Life

1 godz. 44 min.
6,7 216
ocen
6,7 10 216
287
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"type":"film","id":91124,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/A+Double+Life-1947-91124/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Podwójne życie
 • wczorajszy ocenił(a) ten film na: 4

  Temat filmu był ciekawy ale niestety reżyser w ogóle go nie wykorzystał. Chodzi mi o kluczowy element, czyli obłęd głównego bohatera. Cukor powinien bardziej się skupić na głównej postaci. Postęp psychozy pokazany płytko, nie widziałem konsekwencji przy odtwarzaniu psychiki bohatera. Wszystko jakieś takie naciągane i sztuczne. Nie wiadomo skąd i dlaczego Tony dostawał tej schizofrenii - tak nagle ni stąd ni zowąd - a przynajmniej ja mu nie uwierzyłem. Aktorzy zagrali poprawnie, w typowy dla kina amerykańskiego sposób. Ocena na 4/10.

 • Sqrchybyk ocenił(a) ten film na: 6

  wczorajszy Niestety zgadzam się z zarzutami... Ale aktorstwo ponadpoprawne, i to bardzo.

 • aklekot ocenił(a) ten film na: 7

  Sqrchybyk No niestety, ale Cukor nie był wizjonerem wyprzedzającym epokę i na Wstręt przyszło widzom poczekać jeszcze 18 lat, a na Pająka 55 lat. Wasze zarzuty są trochę w stylu: obrazy Wyspiańskiego są słabe, bo zupełnie nieabstrakcyjne.
  Schizofrenia może zaatakować zupełnie znienacka, choć w filmie powiedziane jest wyraźnie, że bohater już wcześniej miał zaburzenia.
  Zresztą można dyskutować, czy cierpiał on na schizofrenię, czy inną chorobę psychiczną.