PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744378}

Podwodna pułapka

47 Meters Down
5,5 10 132
oceny
5,5 10 1 10132
5,8 4
oceny krytyków
Podwodna pułapka
powrót do forum filmu Podwodna pułapka

Dobry klimat. Film nie skupia się na rekinach, lecz na sytuacji, w jakiej znalazły się bohaterki. I to zdecydowanie odróżnia go od szmir-horrorów produkowanych ostatnio przez USA. Od razu widać, że to nie jest produkcja z hollywood. Niestety całość psuje trochę aktorstwo Mandy Moore, a głównie sposób, w jaki ona mówi. Claire Holt nagrała swoje kwestie świetnie - jednostajny ton i te oddechy - naprawdę czułem, jakby ona mówiła spod wody. Mandy mówi, jak by dyskutowała z przyjaciółka nad filiżanka kawy. Dużo krzyczy, winduje głosem w górę i ww dół, zupełnie nie jak zmęczony nurek bez powietrza. To mi nie pasowało i zaburzało odbiór filmu.
Fajnie z kolei wypadły efekty specjalne - stonowane, nienachalne. Rekina jest tyle, ile powinno być.
Oceniłbym wyżej, gdyby nie fakt, że w połowie filmu domyśliłem się, co się dzieje i co będzie dalej. Ale film ogólnie spoko.

ocenił(a) film na 6
Sony_West

zgadzam sie dobrze ze nie przesadzili z tymi rekinami i nie skupiili sie na nich tylko zostawili je jako background, bałem sie troche że to będzie kolejny film o rekinie który za wszelką cenę musi akurat zjeść człowieka i to tego konkretnego z sobie tylo znanych powodów

Sony_West

Mandy Moore - irytująca , śmiech , zachowanie nieadekwatne do sytuacji- rozumiem ataki paniki czy radość ale w wykonaniu tej pani faktycznie psują film.Film świetny

ocenił(a) film na 6
Sony_West

Pomysl faktycznie dobry, efekty zadowalajace, jednak sporo bzdur w tym filmie.

Sony_West

Tyle, że kwestie nie były wcześniej nagrywane, a grane "na żywo" czyli pod wodą. Obie aktorki mówiły o tym w wywiadach, można zauważyć to też oglądając materiały zza kulis nagrywania filmu.

ocenił(a) film na 6
sabrine

A to w takim razie zwracam honor. Czyli ogólnie dobra robota obie panie i cała ekipa! :)

Sony_West

A tymczasem mamy drugą część!
https://www.youtube.com/watch?v=qXOaQ9x0eeI
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

ocenił(a) film na 6
Sony_West

Całkiem przyzwoity, a i końcówka ciekawa. Ale zacznę od SPOILERKA, niewielkiego:
Ja tam się na takich atrakcjach nie obeznaję, ale czy naprawdę ludzi zanurza się w takich klatkach? Wystarczy, że rekin nawet lekko płetwą w nią uderzy, noga się poślizgnie, klient/ka wystawi ją na chwilę na zewnątrz za pręty, a on ją amputuje. Do tego zdawało mi się, iż pręty są puste, skoro rekin niemalże je przeciął. Rozumiem, że pełne byłyby cięższe, ale chyba bezpieczniejsze. Koniec SPOILERKA.
Nie rozumiem, co macie do zachowania filmowej Lisy. Obie były siostrami, ale nawet w takich wypadkach różnica charakterów może być wyrazista. Filmowa Lisa w "Szkole uczuć" zachowywała się zupełnie inaczej, bo taka była jej rola. A inna tutaj.

JackHolborn

Owszem w takich, czasem ewentualnie jest siatka do domontowana.

Sony_West

Kontynuacja zmieniła tytuł i doczekała się normalnego zwiastuna...
https://www.youtube.com/watch?v=D70eU6jvCt4
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

ocenił(a) film na 6
Falkor1

Srailer tez nakręcą? No to już jest wyższa szkoła jazdy. Szacun :)

Sony_West

Ten film to bujda na kolkach. Klania sie brak podstawowej wiedzy o fizyce i nurkowaniu. Niedoświadczone typiary spadają w klatce na dno... klatka leci z prędkością kamienia rzuconego z wieżowca. Przy szybkim zanurzeniu na podana w filmie głębokość z ich plus zostałaby krwista plama....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones