film

Podwodne życie Jacques’a Cousteau

Becoming Cousteau
2021
1h 34m
6,9 252
oceny
6,9 10 1 252
W filmie "Cousteau, człowiek-legenda" Liz Garbus przygląda się z bliska Jacques-Yvesowi Cousteau - odkrywcy, filmowcowi, innowatorowi, pisarzowi i obrońcy przyrody. Zobacz pełny opis
Podwodne życie Jacques’a Cousteau zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Nominowana do Oscara reżyserka Liz Garbus, znana z filmowych portretów Bobby'ego Fischera, Niny Simone i Marilyn Monroe, pokazuje inspirujące życie Jacquesa Cousteau – francuskiego podwodnego naukowca, innowatora, odkrywcy i pisarza słynnego z eksplorowania morza oraz filmowania swojej pasji. Człowiek-legenda, który odkrył cuda zachodząceNominowana do Oscara reżyserka Liz Garbus, znana z filmowych portretów Bobby'ego Fischera, Niny Simone i Marilyn Monroe, pokazuje inspirujące życie Jacquesa Cousteau – francuskiego podwodnego naukowca, innowatora, odkrywcy i pisarza słynnego z eksplorowania morza oraz filmowania swojej pasji. Człowiek-legenda, który odkrył cuda zachodzące pod powierzchnią oceanu. Pracował w tym samym czasie, kiedy odbyło się pierwsze lądowanie na Księżycu i sam postrzegał siebie jako "astronautę morskiego". Film jest hołdem dla tej fascynującej postaci, spojrzeniem na jego pasję, osiągnięcia, porażki i życiowe tragedie. Wykorzystuje fragmenty fenomenalnych podwodnych filmów Cousteau, a także nieznane dotąd materiały archiwalne, w tym nagrania dźwiękowe członków załogi jego statku Calypso i bliskich przyjaciół. Wycinki z pamiętników Cousteau czyta w filmie francuski aktor Vincent Cassel. Poznajemy kluczowe postaci w życiu odkrywcy, w tym pierwszą żonę Simone i synów: Jean-Michela i Philippe’a, których życie toczyło się także na morzu oraz… założoną w tajemnicy drugą rodzinę. Louis Malle – słynny twórca filmowy i współpracownik Cousteau – opowiada o jego talencie reżyserskim, który przyniósł mu Złotą Palmę i Oscara (za przełomowe dzieło z 1956 roku pt. "Cichy świat"). Chronologiczna struktura filmu pokazuje, jak bardzo zmienił się świat – po części zresztą za sprawą wynalazków, odkryć i popularyzacji badań naukowych Cousteau. Dziś jego ostrzeżenia o kryzysie klimatycznym i ekologicznych konsekwencjach rozbrzmiewają silniej niż kiedykolwiek.

studio
National Geographic / Story Syndicate
tytuł oryg.
Becoming Cousteau
inne tytuły
Zdjęcia do filmu były kręcone w Paryżu (Francja) i na Oceanie Spokojnym.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ciekawie nakręcony dokument, wyłącznie w oparciu o filmy archiwalne, bez niepotrzebnych gadających głów. Oby każdy przeszedł taką przemianę i był bardziej świadomy zagrożeń dla naszej planety.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones