PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837}

Podziemny krąg

Fight Club
8,3 628 560
ocen
8,3 10 1 628560
8,4 50
ocen krytyków
Podziemny krąg
powrót do forum filmu Podziemny krąg

Na pewno jest to film wart obejrzenia i przemyślenia. Obsada również doskonała. Ale moim zdaniem film nie jest aż tak rewelacyjny jak można by sądzić po niektórych komentarzach czy ocenach. W ogólnym odbiorze jest dość ciężki, ale to już kwestia tego, co kto lubi

ocenił(a) film na 10
thastinn

Prawda, że jest to film do obejrzenia i przemyślenia, ale żeby wszystko wyłapać i zrozumieć trzeba go obejrzeć conajmniej dwa razy. Po obejrzeniu tego filmu stwierdzam, że jest to zdecydowanie najlepszy film jaki oglądałem. Szanuje twoje zdanie!

ocenił(a) film na 6
Hjvgnbfjb

Tak, ja go już kilka razy widziałam, 3 lub 4 razy, ale jest coś takiego, ze albo coś nam przypadnie do gustu, albo nie. Z tym filmem jest tak pół na pół, ja rozumiem przekaz, aczkolwiek film ma być też jakąś rozrywką, bo są takie filmy które z przyjemnością co jakiś czas sobie przypominam, a tego już raczej nie obejrzę. Ale to każdy ma swoje ulubione. Pozdrawiam

thastinn

Jaki widzicie przekaz tego filmu?

ocenił(a) film na 6
kamilos56

życie jest chujowe

ocenił(a) film na 9
thastinn

Zdecydowanie panuje tu bardzo nihilistyczny nastrój jak i cała aranżacja wizualna jest mocno mroczna, więc jeśli ktoś tego nie lubi to film mu nie przypadnie do gustu. Ja za to właśnie lubię ten film, ale przede wszystkim chodzi o to że skłania do rozmyślań. Skąd się bierze ten pociąg do przemocy? Dlaczego narrator jest taki nijaki i nie ma imienia? Czemu potrzebuje Tylera? Przeciwko czemu się buntują? Dlaczego Tyler może być dla niektórych taką atrakcyjną postacią? Skąd się bierze i o co chodzi w tej fascynacji śmiercią? To tylko kilka pytań, które są poruszane w filmie i ich rozkminianie przyniosło mi dużo satysfakcji i ciekawych wniosków.

lenena

Czy możesz się podzielić jakimiś wnioskami?

thastinn

Za pierwszym razem, zrobił dobre wrażenie, jednak próbowałem go obejrzeć będąc już starszym i doświadczyłem rozczarowania, w sumie trudno mi wyjaśnić co w nim kiedyś widziałem. Chyba kojarzyło mi się to z jakimś sposobem odreagowania trudnej codzienności, ale to bardzo głupi sposób. :D

ocenił(a) film na 9
thastinn

Zgadzam się, film od strony technicznej wybitny, gra aktorów świetna, jedna z najlepszych ról Nortona i Pitt i Helena nie odstają od niego, zdjęcia, gra świateł, muzyka. To wszystko sprawia, że film się dobrze ogląda. Wiele scen z tego filmu ma miano kultowych. Jednak ja po seansie czułem się lekko zawiedziony. Tak jakbym obejrzał taką wydmuszkę, piękną, pomalowaną z zewnątrz, a w środku pustą.

ocenił(a) film na 9
thastinn

Obejzyj jeszcze raz jak dorosniesz

ocenił(a) film na 9
thastinn

Owszem, fani „Barbie” to nie target tego arcydzieła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones