PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8753}
7,6 13 855
ocen
7,6 10 1 13855
7,6 21
ocen krytyków
Pojedynek na szosie
powrót do forum filmu Pojedynek na szosie

Udało mi się zidentyfikować, kto był kierowcą feralnej cysterny atakującej naszego bohatera!!!
Jego twarz jest pokazana w filmie!!!

SPIELBERG FANTASTYCZNIE UKRYŁ JEDEN SZCZEGÓŁ POZWALAJĄCY ZIDENTYFIKOWAĆ MORDERCĘ!!!
I OD RAZU MÓWIĘ, ŻE NIE CHODZI O TE BRĄZOWE KOWBOJKI I DŻINSY!!!

ocenił(a) film na 7
nico1

Dasz przynajmniej podpowiedź? :D Jestem świeżo po seansie i nie chce mi się go oglądać od nowa, a mnie to ciekawi.

macior97_fw

dobra kolego skoncentruj się:

Scena w przydrożnym barze - nasz bohater na chwilę wchodzi do toalety - po wyjściu z niej w pewnym momencie zauważa przez okno feralną ciężarówkę stojącą przed tym zajazdem i zaczyna podejrzewać, że kierowcą jest któryś z klientów. Zaczyna analizować w podświadomości każdego z nich, po butach, spodniach, spojrzeniu - ale nie jest pewny na 100% który to gościu... i teraz uważaj - w pewnym momencie siedzący jako pierwszy od prawej gościu, który przed chwilą pił sobie piwko - taki w kapeluszu - wychodzi z baru i wsiada do takiej niebieskiej terenówki, która stoi za feralną ciężarówką i po prostu odjeżdża. nasz bohater był pewien, że ten facet idzie właśnie do ciężarówki, ale jednak się pomylił i zaczyna dalej analizować pozostałych w barze klientów. Ale nie wie, że to właśnie ten facet (nie mówię o kaskaderze grającym kierowcę w niebezpiecznych scenach) jest kierowcą tej ciężarówki - ta niebieska terenówka nie jest jego!!! - Gość popełnił jeden fatalny błąd, który go zidentyfikował - a Spielberg fenomenalnie ukrył ten szczegół. Podchodząc do tej ciężarówki lekko dotyka jej przedniego zderzaka ręką, jakby była jego własnością od lat - ale to nie to!!!. Gość wiedział, że jest obserwowany przez naszego bohatera - niezły z niego cwaniak i w ułamku sekundy postanawia nie wsiąść do ciężarówki. To teraz kulminacja - niebieska terenówka jest zaparkowana za ciężarówką równolegle do niej a jej przód jest po prawej stronie kadru zresztą podobnie jak i ciężarówki - co zresztą widać po chwili jak ten gościu nią odjeżdża. Ale takie zaparkowanie tej terenówki oznaczałoby, że aby wsiąść do niej i po prostu odjechać - ten gościu musiałby obejść nią od zewnętrznej strony - by wsiąść do niej od strony kierowcy. A co robi ten cwaniak - prawdopodobnie nagle zauważa kluczyki w stacyjce i szybko wskakuje do tej terenówki, rezygnując na razie z jazdy swoją ciężarówką (oczywiście wszystko dla zmylenia czujności naszego bohatera!!!) ale robi to od strony pasażera!!! - co widać przez dosłownie milisekundy po ułożeniu jego butów... Który facet wskakuje do samochodu od strony pasażera? - tylko totalny maniak lub nieprawdopodobny cwaniak i psycholog!!! No i jak myślisz - ma to sens?

ocenił(a) film na 10
nico1

A jaką masz pewność, że to on? No i jeśli ten niebieski pickup nie jest jego, to skąd ma kluczyki??? I po co by specjalnie przyjechał do baru dwoma samochodami jednocześnie??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones