PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775769}

Pokémon Detektyw Pikachu

Pokémon Detective Pikachu
6,4 50 897
ocen
6,4 10 1 50897
5,8 14
ocen krytyków
Pokémon Detektyw Pikachu
powrót do forum filmu Pokémon Detektyw Pikachu

Właśnie wróciłam z przedpremiery. Było rewelacyjnie! Nie bez wad, ale naprawdę solidnie. Scenariusz nie jest najmocniejszą stroną tego filmu, i zdecydowanie za dużo ekspozycji w dialogach. Parę razy nam się powtarza to co już wiemy. Ile można? Nie było to potrzebane. Ale jeśli lekko przymknąć na to oko, to zabawa jest genialna ;)
Nie jestem jakąś specjalistką od Pokemonów, ogarniam temat, ale nie siedzę w tym wyjątkowo mocno. Było naprawdę dużo smaczków i odniesień do sierii (które ja nie zawsze rozumiałam, ale ludzie dookoła mocno reagowali). Fan Pokemonów na 95 % będzie ustatysfakcjonowany. Dookoła na sali co chwilę było słychać ochy i achy gdy pojawiały się kolejne urocze pokemony. Są po prostu przesłodkie! Cudownie zaprojektowane i stworzone. Mam tylko wrażenie, że nie każde stworki były tak samo mocno dopracowane. Czasami efekty były słabsze, ale całościowo wyglada to cudownie. A dla Pikachu to już w ogóle brakuje skali słodkości ;) On jest dopracowany do ostatniego, najmniejszego detalu, a jego futerko powiewajace na wietrze to poezja. Tak właśnie by wygladał prawdziwy Pikachu.
No i zdecydowanie widać, że Reynolds robił "motion capture" do Pikachu. Dosłownie widać mimikę i wyraz twarzy Rayna na tym uroczym pyszczku ;) Aktorstwo dobre, wizualnie wygląda to przepięknie.
Oczywiście byłam na wersji oryginalnej. Ryan Reynolds jest świetny jako Pikachu. Choć myślę, że nie dostaliśmy tu nic wyjątkowego. To jest po prostu Reynolds. Jeśli na etapie zwiastunów się go kupiło jako głos Pikachu to właśnie to się dostanie. Myślę, że dla fanów Deadpoola jest to film obowiązkowy - głos Reynoldsa + jego humor. Oczywiście nie Deadpoolowy, ale jednak czuć w tekstach i żartach specyficzne poczucie humoru Ryana :) no i jest leciutkie nawiązanie do Deadpoola 2. Choć może nie jest to do końca nawiąznie, ale fani D2 pewnie skojarzą podobieństwo ;)
Fani Pokemonów i Reynoldsa marsz do kina. Seans obowiązkowy, oczywiście tylko wersja oryginalna. Ja pewnie wolną chwilą pójdę jeszcze ze 2 razy choćby tylko o to, żeby pozachwycać się tymi pieknymi Pokemonami. Dajmy im zarobić :)

ocenił(a) film na 7
bloody_slayer

Który moment był nawiązaniem do D2?

ocenił(a) film na 7
bloody_slayer

Mnie osobiście urzekł niespodziewany easter egg nawiązujący do "Obcy: Ósmy pasażer nostromo", który to świętuje w tym roku 40-lecie powstania :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones