PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1278}

Pokój z widokiem

A Room with a View
7,3 12 037
ocen
7,3 10 1 12037
7,1 11
ocen krytyków
Pokój z widokiem
powrót do forum filmu Pokój z widokiem

Zachęcony bardzo dobrą i miejscami ciut ironiczną powieścią E. M. Forstera, sięgnąłem dzisiaj po ekranizację. Nastawiałem się na coś przynajmniej dobrego, bowiem skoro występuje tu taka obsada, a co drugą gębę już widziałem na ekranie, to musi być dobrze. Jednak film przerósł moje oczekiwania. Jajcarskiego wypadu nad rzekę nie zapomnę do końca życia (tak sobie właśnie tę scenę wyobrażałem). Ekranowi George, Freddy, Cecil i pan Emerson to wykapani książkowi bohaterowie.

Zaś sama Helenka wygląda tutaj tak młodo, że przez moment jej nie poznałem (pewnie przez te ekscentryczne role w filmach Burtona), jej Lucy to także - wykapana panna Honeychurch z powieści.

Film wielokrotnego użytku, skrzy się dowcipem i kolorytem zarazem. Zasłużone Oscary, bez dwóch zdań.

Ode mnie 10! Już dawno filmowi, który obejrzałem na świeżo nie przyznałem najwyższej noty.

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
akira894

heh fajny post :) Ja książki nie czytałem (nie przebrnąłbym przez takie coś, wole książki popularnonaukowe), ale film wydał mi się przyjemny, miejscami nawet zabawny, np. ta scena nad stawem o której wspomniałeś, nawiasem to staw czy rzeka? Ot spokojnie opowiedziana historia miłosna, bez nie wiadomo jakiego patosu i za to ten film cenie.

ocenił(a) film na 9
akira894

ja daje 9 , 10 to za dużo

akira894

Kocham ten film, moim zdaniem idealnie oddał ducha powieści Forstera która uwiodła mnie swoją lekkością.
Szczególnie podobał mi się Daniel Day-Lewis który moim zdaniem idealnie odwzorował książkowego Cecila. Inni aktorzy również świetni i idealnie dobrani Judi Dench, Maggie Smith były cudowne. Helena Bonham Carter i Julian Sands mają bardzo naturalną chemię, uwielbiam te ich drobne spojrzenia, gesty i uśmiechy sugerujące uczucie.
Przepiękna scenografia, kostiumy i oddanie charakteru epoki oraz świetna zapadająca w pamięć scena wypadu nad rzekę.
Uwielbiam do niego wracać, mało jest filmów których oglądanie sprawia mi taką przyjemność.


ocenił(a) film na 10
akira894

Zgadzam się całkowicie, bardzo dobra recenzja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones