film

Pola Negri - życie jest marzeniem

2006
24m
6,2 6
ocen
6,2 10 1 6
Tylko jednej polskiej aktorce udało się na taką skalę zaistnieć w Hollywood, była to Pola Negri. Pamiętana tam jest do dziś, jako wielka i niekwestionowana gwiazda... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Pola Negri - życie jest marzeniem zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

gatunek

produkcja

premiera

Tylko jednej polskiej aktorce udało się na taką skalę zaistnieć w Hollywood, była to Pola Negri. Pamiętana tam jest do dziś, jako wielka i niekwestionowana gwiazda początków kina, o jej względy zabiegali m.in. Charles Chaplin i Rudolph Valentino. Dokument próbuje przybliżyć nieco zapomnianą w Polsce postać artystki, wiele znanych osóbTylko jednej polskiej aktorce udało się na taką skalę zaistnieć w Hollywood, była to Pola Negri. Pamiętana tam jest do dziś, jako wielka i niekwestionowana gwiazda początków kina, o jej względy zabiegali m.in. Charles Chaplin i Rudolph Valentino. Dokument próbuje przybliżyć nieco zapomnianą w Polsce postać artystki, wiele znanych osób wypowiada się w swoich wspomnieniach na jej temat, doceniając jej kunszt i talent. Museum of  Modern Art w Nowym Jorku, przygotowało specjalne retrospektywne pokazy filmów, w których występowała.

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ta kobieta jest tego najlepszym dowodem,mimo swego pochodzenia zrobiła wielką karierę w niemym kinie i do dziś jest uznaną aktorką tamtych czasów.Jak przez mgłę pamiętam filmy z Jej udziałem w cyklu,,W starym kinie'',które prowadził wspaniały Jan Suzin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones