plakat filmu Pole marzeń

Pole marzeń

Field of Dreams
6,5 4 311
ocen
6,5 10 1 4311
4 121
chce zobaczyć
{"rate":5.33333,"count":3}
{"type":"film","id":8763,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Pole+marze%C5%84-1989-8763/tv","text":"W TV"}]}
Pole marzeń
  • iTunes - https://www.apple.com/pl/itunes

    wypożycz / kup
    od 9,99 zł


Ray Kinsella (Kevin Costner), trzydziestosześcioletni mężczyzna, wspomina swoją przeszłość z dystansem, ale i z pewnym żalem. Skończył Berkley, ożenił się z Annie (Amy Madigan), córką farmera ze stanu Iowa, urodziła im się córka, wreszcie kupił farmę w rodzinnych stronach żony. Wśród obrazów przeszłości przewija się myśl o ojcu, któryRay Kinsella (Kevin Costner), trzydziestosześcioletni mężczyzna, wspomina swoją przeszłość z dystansem, ale i z pewnym żalem. Skończył Berkley, ożenił się z Annie (Amy Madigan), córką farmera ze stanu Iowa, urodziła im się córka, wreszcie kupił farmę w rodzinnych stronach żony. Wśród obrazów przeszłości przewija się myśl o ojcu, który kochał baseball i w nim widział przyszłość swojego syna. Okoliczności sprawiły, że Ray, choć również uwielbiał tę grę, na złość ojcu postanowił robić co innego. Do dziś żałuje słów, które sprawiły, że nigdy nie odnalazł powrotnej drogi do domu. Pewnego dnia, nie różniącego się niczym od innych, Ray słyszy w środku pola dorodnej kukurydzy głos "Zbuduj je, a on przybędzie". Głos powtarza się z denerwującą regularnością, nie wyjaśniając w dodatku, co takiego należy zbudować. I oto w jednej cudownej chwili Ray dostrzega przed sobą boisko do baseballa, a na nim "Bosego" Joe'ego Jacksona (Ray Liotta) - zmarłego w 1951 r najlepszego gracza w lidze, o którym tyle opowiadał mu ojciec. Ray czuje, że dano mu szansę, by spróbować zrobić coś ze swoim życiem, by zrealizować marzenie. Ku zgorszeniu sąsiadów mężczyzna orze spory kawał pola z dojrzewającą kukurydzą i, poświęcając wszystkie oszczędności, buduje na nim boisko. "Właśnie stworzyłem coś zupełnie pozbawione logiki", mówi z uśmiechem patrząc na swoje dzieło. Mijają dni, Annie zastanawia się, jak utrzymać farmę, mając nieużyteczne baseballowe boisko zamiast pola kukurydzy, gdy nagle na murawie pojawia się gracz. To "Bosy" Joe Jackson. Nie grał już 40 lat i wydaje mu się, że wreszcie trafił do nieba. Pojawiają się kolejni dawno zmarli gracze z drużyny White Sox, dostrzegalni i dotykalni tylko dla Raya i jego rodziny.

Pole marzeń zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.