PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8765}

Policja

Police
6,6 234
oceny
6,6 10 1 234
6,8 5
ocen krytyków
Policja
powrót do forum filmu Policja

Nie ma chyba bardziej trwałego stereotypu jako najgorszego sortu ścierwa jak francuski policjant - bije na głowę szkoleniowca oddziałów marines i polskiego polityka.
Niezależnie czy za kamerą stoi imigrant z Maroka czy ktoś pokroju Bessona niechęć do gliniarzy jest widoczna nawet w komediach. Oni tak bardzo lubią prawde ?!

Depardieu (cały film jest jego) twardy, brutalny, popisujący się przed kobitkami inspektor zaplątany już głęboko w sieć policyjno-przestępczo-sądowniczą (odziwo zabrakło tutaj świata polityki) okazuję się jednocześnie tak wrażliwy, że sam w to nie może uwierzyć i zmanipulowany przez kompletnie pustą Sophie Marceau (też dobra rola, ale ja bywam stosunku do niej nieobiektywny;) stoi jak palant w ostatniej scenie i jedyne co może to głupio się uśmiechnąć z samego siebie. Mam wrażenie, że duża w tym zasługa autroki opowiadania i scenariusza - film momentami jest wyraźnie babski.
8/10 bo dobry i ciekawy.

ocenił(a) film na 6
Picu

Zgadzam się z tym jakże błyskotliwym stwierdzeniem, że chyba w żadnej kinematografii świata nie robi się tak dużo filmów o "brzydkich glinach". O złych, niesprawiedliwych, skorumpowanych, dobrych-ale niemiłych, niesympatycznych, etc. Pytanie tylko czy oni naprawdę na taką pogardę zasługują, czy to już filmowa obsesja?
Z drugiej strony historii musi być ten pozytywny, choć w gruncie rzeczy zły przestępca. On ma swój kodeks, zasady, wiernych kumpli, no i tą "antyczną" beznadziejnie straconą pozycję... W życiu, w miłości, w sprawiedliwości. Rzadko kiedy wygrywa, a jak już to i tak kończy/odchodzi psychicznie sponiewierany i faktycznie przegrany.

Film niezły w swej drugiej części (trzy miesiące od śledztwa), bo skupia się na czymś więcej niż tylko naturalistycznym obrazie pracy policji. Dochodzą uczucia, komplikacje, różne postawy. I jak zwykle okazuje się, że nikt nie jest ani dobry, ani taki zły. Twardy glina, pod koniec zaczyna nieświadomie mięknąć, a słaba kobietka to w gruncie rzeczy femme fatale, doskonale operująca swą zwodniczą mocą. Jest piękna i młoda i to jej wystarcza, by skutecznie walczyć o swoje. Mimo, że to w gruncie rzeczy męski i brutalny świat (przeciwnie do ciebie odniosłem wrażenie, że kobiety są wyraźnie zdominowane lub wykorzystywane przez bawiących się w swe małe wojenki facetów - popatrz na przykład pani komisarz).

Ja daję 6,5 ponieważ nie przypadło mi do gustu pierwsze 30 minut, aczkolwiek pozytywnie jestem zaskoczony (nawet rolą Depardieu).

ocenił(a) film na 8
srick.pl

Lubię Cię, jesteś taki inny i wrażliwy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones