PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833172}
3,4 61 465
ocen
3,4 10 1 61465
3,3 31
ocen krytyków
Polityka
powrót do forum filmu Polityka

Przypadek? Nie sądzę...

Jeśli w filmie będą jedynie politycy PiS-u, to możemy się domyślać, kto jest szczodrym sponsorem powstania produkcji ;-).

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 5

Walka z Kościołem? Tobie pasuje, że tam jest ochronka dla pedofilii, że prokurator, niczym petent prosi ich o dokumenty dotyczące przestępstw i ich ...nie dostaje? Tradycyjny model rodziny?! To ten w którym PIS próbował wprowadzić przepis w którym kobiety miały pierwsze lanie gratis???? :/

użytkownik usunięty
Boguslaw_Szymyslik

Oczywiście wszelkie przejaw pedofilii powinny być piętnowane z całą surowością, we wszelkich środowiskach, nie tylko wybiórczych, takich jak kościół gdzie prawdopodobnie odsetek nie jest większy niż w pozostałych środowiskach. Pierwsze lanie gratis? - to chyba lewicowa retoryka skupiająca się na skrajnościach, często na samych na patologiach, stanowiący nikły odsetek w społeczeństwie.

ocenił(a) film na 5

Nie zrozumieliśmy się. Pedofilia jest ścigana we wszystkich środowiskach. Prokurator wchodzi i zabiera potrzebne dokumenty, są aresztowania. W kościele niestety tak się nie dzieje. "Przypadek? Nie sądzę." Polecam wypowiedź posła Piotrowicza z PIS, (wtedy jeszcze był prokuratorem) w obronie (!!!) księdza padofila z Tylawy - dostępna na YT. Dałbym wiele, by zobaczyć ją w kolejnym filmie Vegi i to nie dlatego, że chciałbym, by ktoś dowalił PIS, ale dlatego, by takie moralne zera, nie miały szansy na bycie posłem w Polsce.

"[...] lewicowa retoryka skupiająca się na skrajnościach, często na samych na patologiach, stanowiący nikły odsetek w społeczeństwie."

Wg statystyk w 2017 roku 269 osób zginęło w wyniku wypadków przy pracy. Z kolei liczba zabójstw w 2017 r wyniosła 513. Za to w wypadkach drogowych zginęło 2 831 osób Samobójstw było za to aż 5276. Nagła śmierć z własnej ręki była więc o 46% częstsza niż z innych przyczyn W roku 2017 liczba ludności w Polsce wynosiła 38.43 mln. Odnosząc do niej powyższe 8889 przypadków śmierci uzyskujemy "nikły odsetek" 0.023 %. Jednak w społecznym odbiorze to tragedie.

Dlaczego to przytaczam? Bo według raportu Episkopatu w latach 1990-2019 przestępstw seksualnych dopuściło się 0.8% duchownych (do tego Kościół się przyznaje, ile było faktycznie, to inna sprawa). W przeliczeniu na rok to 0.029% tej grupy. Jakie głownie były reakcje zapewne pamiętasz - próby marginalizacji i tłumaczenia sprawców. Współczucie dla ofiar było dużo rzadsze.

Ale każdy, z wymienionego wcześniej "nikłego odsetka" nagłych śmierci, to prawdziwy człowiek, niepowtarzalny. Zupełnie jak ofiara pedofila, czy przemocy domowej. Jeżeli tego nie widzisz i dostrzegasz tylko lewicową retorykę, to masz duży problem z wyznawanymi wartościami.

bazant57

""Zadłużenie Skarbu Państwa (SP) na koniec czerwca 2019 r. wyniosło 975.114,5 mln zł, co oznaczało:
• wzrost o 20.844,8 mln zł (+2,2%) w porównaniu z końcem 2018 r."
Zadłużenie wzrasta o o 115 mln. dziennie. To są te "pieniądze, dużo pieniędzy". Grecja też to robiła. Teraz płacą zwykli obywatele. Ale u nas karnawał trwa..."
Zdajesz sobie sprawę, że takie wyliczenia można wykonać dla wielu krajów, którym dług rośnie w stosunku do PKB.
Francja
Koniec I kwartału 2019 r. 2358.90 mld Euro
Koniec 2018 r. 2315.30 mld Euro
Wzrost o 43,6 mld Euro
Dziennie 484,4 mln Euro, 2058,7 mln zł (przy kursie EURPLN 4,25).
We Francji wrasta dziennie o 2058 mln, a w Polsce, według twoich wyliczeń, o 115 mln zł.
Ludność Francji to 67 mln.


Proste_terminy

"A u was Murzynów biją" jak w starym dowcipie. Nie ma nic do rzeczy, co robią inne kraje. Poza tym Francja jest znacznie większą gospodarką. Obecna władza informuje jedynie o pozytywach. Gdy nastąpił ten spadek w czerwcu, to premier trąbił o tym w mediach. Teraz przed wyborami pojawiły się nowe świadczenia i teksty o tym, że "udało się domknąć budżet na 2020". Mamy końcówkę pomyślnego okresu w gospodarce. Niemcy już kumulują nadwyżkę budżetową na "lata chude" i tną wydatki stałe. Powiązanie polskiej gospodarki z niemiecką jest na tyle duże, że kryzys u nich natychmiast ujawni się w Polsce. Filie niemieckich firm u nas natychmiast zmniejszą produkcję i zatrudnienie, aby ratować własny rynek pracy. Zmniejszy się też import z Polski. A w sytuacji braku rezerw efekt dla budżetu będzie piorunujący. Ale co ja tam wiem, co wiedzą niezależni od władzy ekonomiści. Jest dobrze, bo tak mówili o 19.30 w Wiadomościach...

bazant57

bazant57 "Nie ma nic do rzeczy, co robią inne kraj"
"Niemcy już kumulują "
Proszę zdecydować się czy ma do rzeczy, czy nie.

Żydzi i masoni
No to wiadomo. No i Soros

ocenił(a) film na 5

Reptilianie?
Łojciec dyrechtor?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5

Gościu tyle zarabia że w łapę brać nie musi.
Pewnie o PO możnaby i serial stworzyć ale PIS lepszy nie jest.

użytkownik usunięty

Zgadzam się. Podobne miałam odczucia,choć film mi się podobał. Za mało było pokazanych debilnych zachowań opozycji.I współczuję Ci,że zwolennicy tych drugich dyskredytują po chamsku ciebie,jak mają w zwyczaju, a wydaje im się, że są lepsi i normalniejsi od fanatyków PiSu. Nie lubię stronniczości, wolę obiektywizm w obśmiewaniu.

Tak, to jest dziwne, wiadomo, że wszyscy politycy w Polsce są umoczeniu po uszy w szambie i skandalach, ale Vegas przedstawił tylko jedną stronę konfliktu.

ocenił(a) film na 6

"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem.
Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował.
Nikogo już nie było."

(Martin Niemoller, pastor luterański; wiersz napisany w obozie w Dachau w 1942 r.)

użytkownik usunięty
AutorAutor

Dlatego warto protestować przeciwko ideologii lewicowej, marksistowskiej, z której wywodzą się wszystkie największe zbrodnicze ideologie takie jak faszyzm, nazizm, komunizm, bolszewizm, które pochłonęły w historii setki milionów ofiar.

ocenił(a) film na 3

Fakt. Film antypisowski, powiedziałbym nawet, że do kwadratu. Zlepek różnych faktów poprzeplatany wymysłami scenarzysty z bujną, lewicową wyobraźnią. Ale podrozdział z wafel-ss przerobiony na imieniny Stalina - to już mega odwrócenie kota ogonem. TVN zamieniono na telewizję Trwam, tvn-owskiego sponsora tej imprezy zamieniono w ekipę Rydzyka... Wszystko, byle tylko zohydzić prawicę i PiS... Niesamowite przegięcie. Goebbels by się nie powstydził...

użytkownik usunięty
bogi_4

To prawda - na polskiej scenie politycznej nie ma obecnie żadnej partii prawicowej, wszystkie które są, są partiami bardziej bądź mniej lewicowymi. PiS buduje państwo socjalistyczne, co przynajmniej to sprawia, że jest partią lewicową bądź etatystyczną, ale na pewno nie prawicową.

nie są

ocenił(a) film na 5

Filmy chyba powinno się oceniać po ich obejrzeniu a nie przed ;) Nie ma tam tylko PiSu ale zdecydowanie przeważa.

ocenił(a) film na 7

Użytkownik, który ocenił na 2 pisze "Jeśli w filmie będą (...)" - wcale mnie nie dziwi, że film ma taką ocenę skoro oceniają tacy, którzy filmu nie widzieli - słabi pseudokrytycy filmowi

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

No tak, bo jak ktoś nie cierpi PiSu to jest za PO. Kiedy wy zauważycie, że obie partie robią to samo i są tak samo antypolskie?

Masz rację. TAK GRZESIU schetyno, OTO TWOJA "POLSKA" DRUŻYNA: KAMYSZ, LUBNAUER, NEUMAN, NITRAS, SZEJNFELD, MICHNIK, WENDERLICH, TOPYLA, PAHL, ROSATI, BREJZA, HUBNER, MEYSZTOWICZ, LENZ, MYRCHA, MILLER, BUDKA, SCHMIDT, RABIEJ, SENYSZYN, BEJDA, KLICH, KIERWINSKI, KOPACZ, PITERA,GIERTYCH, HARTMAN, DUBOIS, KIDAWA, ZEMKE, FURGO, SZLAPKA, ZANDBERG, HARTWICH, VINCENT i HAYDERR, GRAFIN von THUN, SCHERING-WIELGUS, GRONKIEWICZ-WALZ, HENNING-KLOSKA, APPLEBAUM- SIKORSKI, jandy, srandy i hollandy, szyce, sthury i najsztuby + sponsorzy TVN-u.

ocenił(a) film na 10

Dlaczego Vega nie pokazał:
1) romansów prezesa kaczyńskiego z młodymi chłopcami?
2) Misiewicza z Macierewiczem jak współżyli?
3) przetargów ustawianych?
4) wyborów sędziów po nocy
5) itd.
....bo się bał - pokazał pis jako wesołych, walecznych młodych gniewnych, którzy korzystają z życia :(
a Oni bawią się za Nasze ciężko zarobione pieniądze !

ocenił(a) film na 4

film byl reklamowaany jako taki, ktory zmieni wynik wyborow
kazdy wiedzial kto w wyborach wygra, wiec wiadome bylo, ze film bedzie antypisowski
zreszta kazdy zwiastun to potwierdzal
no bo po co atakowac po czy wiosne biedronia skoro oni i tak maja g... do powiedzenia
oczywiscie film niczego nie zmienil i pokazuje tylko to o czym wszyscy i tak wiedza. wlasciwie to sposob w jaki pokazuje jarka stawia kaczora w dobrym swietle i pokazuje go od takiej ludzkiej strony
tak czy owak zmierzajac do meritum, film wyszedl w idealnym momencie. ten marketing byl super skuteczny. obejrzeli go zwolennicy pisu i przeciwnicy, bo kazdy spodziewal sie... no wlasnie czego? czegos, czegos czego nie bylo juz x razy w wiadomosciach
taki byl zamysl vegi, zgarnac hajs i do tego celu moment byl idealny

ocenił(a) film na 10

Polska bardziej się zinformatyzowała!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones