Pomniejszenie

Downsizing

2017 2 godz. 15 min.
5,3 30 099
ocen
5,3 10 30099
11 286
chce zobaczyć
6,0 13
ocen krytyków
{"rate":6.0,"count":13}
{"type":"film","id":503386,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Downsizing-2017-503386/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Pomniejszenie
  • Novalogic6 ocenił(a) ten film na: 8

Zupełnie nie rozumiem tak niskiej oceny. Wspaniała rola Christopha Waltza, którego widzę jako kandydata do oscara za rolę drugoplanową oraz jeden z najlepszych filmów jakie miałem okazję obejrzeć na dużym ekranie w ostatnim roku, a dzięki karcie unlimited widziałem tego sporo. Aż dziw bierze, że polskie "cuda", które ostatnio produkuje się hurtowo, a które sprowadzają się do zmieszczenia w 1,5 godziny jak największej ilości cycków, bluzgów i tandetnej wulgarności mają na tym portalu oceny w okolicach 7 i wyżej, podczas gdy ten film zaledwie 5... w jakim kraju my mieszkamy :/

• Bryku94 ocenił(a) ten film na: 4

Novalogic6 Za bluzganiem na lewo i prawo nie przepadam tak samo jak za polskimi tandetnymi filmami. Słaba ocena "Pomniejszenie" może wynikać z tego, że nikt nie zdecydował się o czym właściwie chce nam opowiedzieć. Przez dwie godziny widzimy Damona w różnych miejscach i z różnymi ludźmi, ale czy coś za tym idzie? Brak w tym błyskotliwości czy mocnej ironii, która by nas w jakiś sposób uderzyła. Przez ponad godzinę czekałem na coś, a jedyne co otrzymałem to kobietę z Wietnamu dzięki której usłyszałem 5 minutowy dialog o rodzajach dymanka. Jeżeli w filmie było jakieś głębokie przesłanie, to było tak skutecznie pomniejszone, że nawet tego nie zauważyłem. Tak samo jak humoru czy życiowego dramatu.

moja recenzja - http://polformance.umcs.pl/2018/01/czy-rozmiar-ma-znaczenie/

• sweet_anger ocenił(a) ten film na: 4

Novalogic6 Jaja sobie robisz? Co to był za film? O czym? Co wniósł do twojego dnia? Jeden wielki bełkot. Nie rozumiem zupełnie wizji scenarzysty i reżysera. Nie rozumiem Damona, że wziął udział w takim projekcie. Nic nie rozumiem. Dla mnie ten film to bełkot. 4/10 za pierwsze 40 minut filmu.

• mariuszjacekwit ocenił(a) ten film na: 2

Novalogic6 Ocena akurat jest za wysoka. Więcej ludzi go zobaczy to ocena szybko się urealni. Zastanawiasz się dlaczego filmy typu Botoks mają dobre oceny? Bo to zlepek cycków i przekleństw , kilku niezłych aktorów co się może czasem podobać jak ktoś mało filmów ogląda lub potrzebuje takiego po prostu odmóżdżenia. Bardzo mnie ciekawi i rozbawia myśl że ktoś z tego "FILMU" może dostać Oskara albą jakąś nagrodę gdziekolwiek. Christopher Waltz zagrał poprawnie. Na więcej nie miał szans.

• Novalogic6 Bardo dobry film. Inteligentny scenariusz i znakomita reżyseria. Safranek, Wietnamka i Dusan zagrani przekonująco i z polotem. Podobał mi się nienachalny humor, pasujący do absurdalnego pomysłu zmniejszania ludzi i zwierząt w celu uniknięcia przeludnienia i ochrony Ziemi przed skażeniem. I chociaż ktoś mógłby powiedzieć, że założenie filmu jest głupie, nadające się jedynie na niewyszukaną komedię, to zabieg reżysera, aby potraktować go nieco poważniej i posłużyć się nim do nieco innego spojrzenia na naukowe i społeczne utopie, które co jakiś czas opętują ludzkie umysły, udał się znakomicie.
    "Pomniejszenie "przypomina w tym względzie bardziej "Truman Show" niż nasz "King Size".

• sobanek ocenił(a) ten film na: 7

Leszek_Celer Leszek, zaraz Ci wyjasnie skad to pytanie ale mozesz mi odpisac ile masz lat?

• sobanek Kilka dziesiątek.

Leszek_Celer no wlasnie tak myslalem, dla "gowniarzerii" w wieku naszych dzieci to film o niczym. Dla nas swietne kino z przeslaniem... Ech czas umierac

• sobanek Spokojnie. Jeszcze wiele przed nami, a i młodsi muszą się od kogoś uczyć. ;)

• sobanek Weź się wypchaj z tym kryterium wieku

Notoryczny_filmowiec ...powiedziała "gównarzeria" :)

• Gumpor ocenił(a) ten film na: 3

sobanek Moim zdaniem rzeczonym gówniarzem jesteś ty, bo jedynym twoim argumentem jest to, że ktoś jest młodszy, a wartością w filmie, prosty przekaz nie wymagający bystrego mózgu. A jakość tego przekazu? Kogo by to obchodziło... Ważne, że cięty mózg którego największym osiągnięciem, jest argument dotyczący wieku, jest w stanie ten przekaz przeprocesować. A przesłanie tego filmu? Mówisz o tym, że główny bohater jest zbyt miłym ciapciatym misiem który nie dba o własne potrzeby i daje się wykorzystywać, na końcu filmu, kiedy miał okazję zrobić coś właściwie, zamiast podążyć za tym co wartościowe podążył za tym co wygodne? Też mi ku*wa przesłanie...

Gumpor plonk

sobanek No nie... Zostałem zasypany argumentami! Ale to ja jestem trollem. Oczywiście ")

• sobanek Nie wiem, ja mam 35 lat, może gówniarz, ale dla mnie ten film to krzywda dla ważnych tematów, które miał poruszyć. Istotne wartości, które były tam pokazane zostały ośmieszone i zgwałcone. Film o ważnych sprawach pokazany w zły sposób. Moim zdaniem to albo głupota twórców, albo świadoma zła wola. Oczywiście może jak skończę 55 lat uznam, że taka łopatologia i teledyskowe pokazanie wielu wątków jest wartościowe. Obym nie dożył takiego czasu. Oczywiście żartuję chcę żyć ile się da.

• Leszek_Celer Dokładnie

• smokulec ocenił(a) ten film na: 3

Novalogic6 Już słyszę kwik fanbojów ale Waltz to przeciętny aktor któremu udały się dwie role.

• smokulec Nieprawda, bo trzy...

• mojomr_ ocenił(a) ten film na: 5

eltoro10000 Nieprawda, bo jedna... XD, :-P

• eltoro10000 Przynajmniej cztery ...

• smokulec I co z tego? I tak go kochamy :). Tak jak kochało się Schwarzeneggera albo Van Damme'a , czy Stathama. Zawsze grają tak samo, ale takich ich właśnie lubimy :).

• xbox720 ocenił(a) ten film na: 6

Novalogic6 niska ocena jest dlatego ze ludzie spodziewali sie czystej komedi ale jak ktos zna rezysera lub sprawdzili jakie filmy zrobil wiedzialby ze on bardziej stawia na dramaty zyciowe z nutka komedi , mi brakowalo tam problemów z owadami jakas dżownica by sie przydala wyskakujaca z ziemi czy cos takiego , a jedynie dostajemy w norwegi że komarów tam nie ma a ptaki nas nie lubia jeść

• xbox720 Ja po pierwszych 15 minutach spodziewałem się dramatu. Dramat był, ale jeśli chodzi o poprowadzenie historii. Ani to śmieszne, ani to smutne. Film bez fabuły.

• TomaszO1983 @TomaszO1983 Haha, dokładnie.

• VanKert ocenił(a) ten film na: 5

xbox720 to fakt, coś za miło było, motylki tylko latały... dziwne te SF...

• xbox720 Motyle były.... hahaha

• _Pablos_ ocenił(a) ten film na: 7

Novalogic6 Jeśli dobrze się przyjrzeć jakie filmy hollywoodzkie podobają się masowej publiczności, to czemu się dziwisz? Dominują identyczne filmy o bohaterach w plastikowych gaciach z komiksów, remaki, prequele, sequele, spin-offy, kalające starsze klasyki, gdzie pełno akcji, cgi i znanych mord, ale brak fabuły, prawdziwej gry aktorskiej i kreatywnego wykorzystania efektów specjalnych.

W "Pomniejszeniu" jest za dużo informacji i za mało szybko zmieniających się obrazków, w których ktoś kogoś leje po mordze, albo strzela, albo lata w kombinezonie. Masowy widz tego nie może ogarnąć, że filmem można opowiadać, a nie tylko eksploatować te same schematy nieskrępowanej akcji.

• _Pablos_ Każdy film z fabułą się obroni. Nawet najbardziej absurdalna historia. Od czasów starożytnego teatru wiadomo, że aby coś przekazać zjadliwie, trzeba stworzyć do tego opowieść. W opowieści też muszą pojawić się jakieś ciekawe postacie. Tu brak postaci i fabuły, jedyne co mamy to dobrych aktorów, ciekawy pomysł i ważne tematy. To za mało na film.

• yossarian84 ocenił(a) ten film na: 6

_Pablos_ Masowy widz i jego gust swoją drogą, ale niektórzy po prostu zawiedli sie Paynem, bo każdy z jego poprzednich filmów był znacznie lepszy.

• 3Jet ocenił(a) ten film na: 5

_Pablos_ To że mamy blockbustery w kinach od lat, które dzisiaj się uważa za "ambitne klasyki" o czym ludzie zapominają to mniejsza - film po prostu nie wie czym być, a to po prostu jedna z gorszych produkcji tego reżysera.

• paulaner001 ocenił(a) ten film na: 5

Novalogic6 Jaką trzeba być umysłową amebom, żeby na filmwebie nażekać, że ocena filmu jest za wysoka lub za niska. Ludzie chyba nigdy nie zrozumieją że są różne gusta, a na tej stronie widoczne jest ich uśrednienie. Po drugie, narzekanie na kraj i społeczeństwo, tylko brakowało mówienia o "polskiej mentalności" chociaż nawet nie ma czegoś takiego. No to drogi Panie "Polacy tacy głupi nie doceniają arcydzieła" na międzynarodowym IMDb ten film ma ocenę 5,7, a na rottentomatoes 50%. Niestety typowa mentalność świata, który nie docenia tego arcydzieła.

• VanKert ocenił(a) ten film na: 5

Novalogic6 pomijając "polskie cuda" to ten film jest o... ? po co te zmniejszenia, te SF skoro potraktowane powierzchownie, przecież to miliony problemów, urodzaj dla wyobraźni... tymczasem o czym mamy film? problem, że facet nie wie po co się urodził i po co żyć? to przecież nic nowego, miliony tak mają... ;)

VanKert Nie zapominajmy, że jak już może nadać swojemu życiu znaczenie, to ucieka do tego co wygodne...