Pompeii

1 godz. 42 min.
5,5 55 820
ocen
5,5 10 55820
12 729
chce zobaczyć
2,2 5
ocen krytyków
{"rate":2.2,"count":5}
{"type":"film","id":643796,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Pompeii-2014-643796/tv","text":"W TV"}]}

Jest 79 rok naszej ery. Rzymskie miasto Pompeje znajduje się w rozkwicie i na pozór nic nie zapowiada nadchodzącej katastrofy. Milo, niewolnik i gladiator, przybywa do miasta, by stoczyć walkę, która może dać mu wolność i prawo do ubiegania się o rękę ukochanej Cassii. Jego szanse są nikłe, bo dziewczyna została już przeznaczona skorumpowanemu rzymskiemu generałowi. Wkrótce jednak potęga natury odmieni losy wszystkich mieszkańców Pompei. Kiedy Wezuwiusz wybucha, wyrzucając z siebie potoki śmiercionośnej lawy, Milo musi wydostać się z areny, aby uratować życie ukochanej kobiety, podczas gdy majestatyczne Pompeje pochłania żywioł.

opis dystrybutora kino

Milo (Kit Harington), niewolnik, który stał się niezwyciężonym gladiatorem, zakochuje się w Casii (Emily Browning), pięknej córce zamożnego kupca. Gdy dochodzi do niego wieść o zaręczynach ukochanej ze skorumpowanym rzymskim senatorem, robi wszystko, aby temu zapobiec. Wkrótce wybucha wulkan w pobliżu miasta.

michaltbg_filmweb
opis użytkownika

Rok 79 naszej ery. Senator Corvus (Kiefer Sutherland) chce wytyczyć nowe szlaki handlowe w Cesarstwie Rzymskim. Na drodze jednego z traktów leży celtycka wioska hodowców koni. Corvus rozkazuje swoim żołnierzom spalić domy, a ich mieszkańców zabić. Jedynym ocalałym jest mały Milo (Dylan Schombing), który chowa się przed najeźdźcami pod ciałami zamordowanych. Wkrótce zostaje jednak pojmany przez wędrowców i sprzedany jako niewolnik. 17 lat później Milo (Kit Harington), zwany Celtem, jest gladiatorem. Nie przegrał jeszcze żadnej walki, więc jego pan postanawia wystawić go do rywalizacji podczas zbliżających się wielkich igrzysk w Pompejach. Milo wyrusza na zawody z grupą innych gladiatorów. W drodze Celt poznaje piękną Cassię (Emily Browning), córkę zamożnego kupca i zakochuje się w niej z wzajemnością. Tymczasem do Pompei przyjeżdża senator Corvus, a ojciec Cassii obiecuje mu jej rękę. Gdy dziewczyna i gladiator dowiadują się o tym, postanawiają razem uciec...

Kono
opis użytkownika

Jest 79 rok naszej ery. Rzymskie Pompeje znajdują się w pełni rozkwitu. Milo, niewolnik, który stał się niezwyciężonym gladiatorem, przybywa do miasta, by stoczyć walkę, która odmieni całe jego życie. Niespodziewanie zakochuje się w pięknej Cassii, córce bogatego kupca, która została już niestety przeznaczona skorumpowanemu rzymskiemu dowódcy. Wkrótce jednak potęga natury daje o sobie znać. Kiedy Wezuwiusz wybucha, wyrzucając z siebie potoki śmiercionośnej lawy, Milo musi wydostać się z areny, aby uratować życie ukochanej kobiety, podczas gdy majestatyczne Pompeje zostają pochłonięte przez żywioł.

opis dystrybutora dvd