PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=463839}
2,8 72
oceny
2,8 10 1 72
Pop Skull
powrót do forum filmu Pop Skull

ten film powinien zostać puszczony na festiwalu filmów offowych, anie na festiwalu horrorów, gdzie wszyscy będą się podniecać "piła V" [ja pewnie też:)]. to nie jest horror. to jest dramat, o typie który ma we łbie napieprzone od leków, którym mi się wygrzewa, od kiedy odeszła jego panna.
to było pewne, że ten film będzie spodobać 5 osobom na całej sali, w sumie to pozdrawiam tutaj te 5 osób. oczywiście z całym szacunkiem dla reszty, bo to nie film dla wszystkich, ale "żal.pl" WTF?

film jest dziwny, niskobudżetowy i nieschematyczny. w "home sick" Adam Wingard rozprawił się ze slasherowymi schematami tworząc zabawny, brutalny, goreowy, psychodeliczny chaos. tutaj też mamy chaos. nie wiem o co w tym filmie chodziło. może i mogę zrozumieć typa, który nie radzi sobie z tym, że zostawiła go pana,którą bardzo bardzo kochał. rozumiem, że ma w mózgu hardcore przez leki. ale ocb z tym morderstwem?

jakość obrazu średnia, czasem jak wręcz jak z telefonu, na ekranie widać chaos, ciasne ujęcia, dziwne migające sekwencje mogące przyprawić widza epilepsji. wszystko to oczywiście zamierzone efekty. niektóre imponujące, inne nie bardzo.

niektóre fragmenty bardzo mi się podobały, inne znacznie mniej. niektóre wizje, sceny, ujęcia mnie hipnotyzowały, inne troszkę przynudzały.

wdziałem oba pełnometrażowe filmy tego reżysera i pomimo, iż żaden mnie nie powalił, to bardzo szanuję go za to, że ma d**** schematy, publiczność, przyjęte zasady o kręceniu filmów i pisania scenariuszy. on po prostu robi co chce i w cale nie celuje sowimi filmami w szerszą publikę. nic więc dziwnego, że wszyscy go zjechali.

ode mnie ma 6/10.

ocenił(a) film na 1
kangur_msc_CM

biedny i denny film, skojarzył mi się z klimatem emo, a pozytywem jaki wyniosłam to przeświadczenie, że nie mam epilepsji - istny diagnostyczny film ;)

pojedyncze ujęcia mi się podobały (migawka z krowami na łące i widok granatowego pochmurnego nieba, czyli jakieś 7 sekund filmu), fabuła dosyć wg mnie przewidywalna i na siłę psychodeliczna, miało być pewnie o nieprzystosowanym wrażliwcu co utracił swoją marną wielką miłość, a wyszło beznadziejnie nudno, a może celem było zamęczenie widza (to akurat w każdym razie się udało na 100%)

nawka

a bzdury gadaćie a autorowi wątku radze poczytać czym sie rózni dramat od dreszczowca. Bo pop skull to dreszczowiec(i nie na siłe jak to leenka napisała)psychodeliczny

ocenił(a) film na 6
michalzawiski

dreszczowiec to thriller, tylko w polskim tłumaczeniu.
nie wiem gdzie mam takie bzdury czytać "gdzie różni się dramat od dreszczowca", nie czytam książek poświęconym wrzucaniu jakiejkolwiek twórczości do szufladek, ale jednego jestem pewien: film może i niezły, ale na pewno to nie horror.
dziękuje za złota radę, ale chyba nie skorzystam.

kangur_msc_CM

to fakt to nie jest horror ale mnie sie podobał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones