PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=338318}
7,9 34 154
oceny
7,9 10 1 34154
7,3 18
ocen krytyków
Pora umierać
powrót do forum filmu Pora umierać

Miałem duże nadzieje co do tego filmu, ale zostały one zawiedzione. Będę więc pisał krótko:
- beznadziejny, tandetny i tanio "wzruszający" scenariusz
- jeszcze bardziej tandetny przekaz
- ogólna nuda
- pseudoartystyczne zdjęcia
- prócz pani Danuty, aktorstwo gdzieś w nizinach, a same postacie płytkie
- bardzo, ale to BARDZO wkurzająca muzyka. Nienawidzę, gdy ktoś próbuje wywołać u mnie jakieś emocje, szczególnie jeśli te emocje są niskie i obracające się wokół wzruszenia. Za każdym razem, gdy słyszałem ten irytujący motyw na pianinie - miałem ochotę wyłączyć telewizor.
- PIES!!! Był krystalizacją wszystkich wad filmu - żałośnie skamle i udaje, że nie jest winny. Nienawidzę takich psów.

Świetna rola główna - do duży, ale niestety jedyny plus filmu.
Najchętniej zmieniłbym cały scenariusz od jednej czwartej filmu.
A tak - 5/10.

ocenił(a) film na 9
zombiecamel

Nie wiem czemu tak myślisz. Ja uważam, że ta taniość, smutek i nuda były celowe. Jak film o starości i umieraniu może być wesoły szalony "drogi"-jak piszesz? Przecież starość, a na pewno śmierć nie są wcale wesołe. Często się oszukujemy, że powinno być inaczej, ale trzeba pamiętać, że świat w tym filmie był pokazany z oczu Pani Anieli, a nie jej dzieci, czy dzieci z domu dziecka, którzy mogli się wtedy "cieszyć". Skoro jesteś w stanie zmienić scenariusz to czekam na remake. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
jacwis150

Czy ja napisałem, że film ma być radosny? ja tylko twierdzę, że jest nudny i zawiera tandetnie podane emocje.
Z wielką chęcią zrobię remake. Na razie poza moim zasięgiem twórczym, ale może kiedyś spróbuję?

użytkownik usunięty
zombiecamel

Zobaczymy jak nietandetne emocje będziesz miał na swoją starość... nie daj Boże samotną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones