PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747}

Porachunki

Lock, Stock and Two Smoking Barrels
7,9 110 845
ocen
7,9 10 1 110845
7,6 32
oceny krytyków
Porachunki
powrót do forum filmu Porachunki

8/10

ocenił(a) film na 8

W końcu miałem możliwość obejrzeć debiutanckie dzieło twórcy jednego z moich ulubionych filmów - "Przekrętu". Guy Ritchie jest nazywany "brytyjskim Tarantino" i to nie bez powodu. Aczkolwiek nie można mówić, że kopiuje on mistrza, ponieważ dodaje również wiele od siebie i zrobił z "Porachunków" niesamowicie świeży film. Mamy tu niezwykle barwne postaci, które wpadają w ogromnego pecha. Wszystko jest przedstawione w rewelacyjnym scenariuszu, pełnym zwrotów akcji oraz poplątanych sytuacji, które wszystkie w świetny sposób się łączą. Na dodatek Ritchie stworzył genialne dialogi, pełne typowo angielskiego czarnego humoru. Rozmowa murzyna z Nick the Greek, strzelanie z wiatrówki do kolesia uzbrojonego w ręczny karabin maszynowy czy motyw z strażnikiem miejskim to istne perełki. Z niezwykłą klasą zostały nakręcone sceny akcji, które udowadniają jak utalentowanym reżyserem jest Guy Ritchie. Obok świetnych zdjęć trzeba pochwalić dynamiczny montaż. Do tego dochodzą mało znani (to na plus), ale za to fenomenalni aktorzy, znani również z "Przekrętu". Szczególnie spodobał mi się Jason Statham, do którego nie wiedzieć czemu czuję straszną sympatię ;) (nie, nie jestem gejem). Przy okazji w roli epizodycznej możemy ujrzeć Stinga. Kobiet, poza dwoma, praktycznie brak. Rewelacyjny jest soundtrack, składający się od utworów Chrisa Browna po grecką zorbę. Więcej mi się nie chce pisać, w każdym razie bardzo udany film, jednakże późniejszy "Przekręt" jest jednak dużo lepszy. 8/10

ocenił(a) film na 10
HerrFaustus

A ja się nie zgodzę... Uważam, że Lock, Stock... jest lepszy od Snatch'a, ale to tylko kwestia gustu, więc nie temat do dyskusji...
We wszystkim innym popieram przedmówcę... Genialne kino...

"It's not stolen, it just don't been paid for and you can't get them again, cause they change the bloody locks..."

ocenił(a) film na 9
PrzemoC_

Zgadzam się z Tobą, Lock, Stock... w moim mniemaniu również jest lepszy od Snatch'a. Wydaje mi sie, że ma ciekawszy scenariusz. Uwielbiam ten film :)

HerrFaustus

Ja tam uważam, że oba filmy są wyczesane. Według mnie mniej więcej są na podobnym, czyli bardzo wysokim poziomie.

HerrFaustus

Wczoraj obejrzałem po pracy pierwszy raz "Lock, Stock" i jestem zajebiście zadowolony z wczorajeszego wieczoru - brakowało tylko browarka, ale to dopiero po wypłacie.

Film fantastyczny, montaż i niektóre ujęcia są genialne w zasadzie w swojej prostocie (np. scena wyjścia partyjki pokera na ringu - wiadomo z kogo ściągał Aronofsky w "Requiem for a Dream" ;) świetne inteligentne dialogi, angielski humor i czasem taki typowy slapstick. Jedyne co mi się nie podobało to rola Stinga - wydaje mi się, że grał sztywno, poza image takiego twardziela zupełnie do niego nie pasuje.

a Jason Statham - faktycznie, czlowiek od razu czuje ze bylby to dobry kompan na piwko i nie dalby sie dlugo prosic ;)

ocenił(a) film na 10
m4c8it

Z autorem zgadzam sie w 97% gdyby ocena była o 2 punkciki wyższa wszystko zgadzało by się w 100% :)

ludys

Mnie również "Lock, stock.." bardziej sie spodobał, widać w nim czysty i 100% angielski klimat. W "Snatch" było już bardziej "kolorowo" ale także zajebiście, pozdro dla fanów Ritchiego.

ocenił(a) film na 9
MALKO

Porachunki jak i przektęt są filmami świetnymi.
Jednakowoż Porachunki są o jeden punkt w skali ocen filmwebu lepsze (9/10) od Przekrętu (8/10).Bowiem jest to film zabawniejszy, inteligentniejszy.Zwroty akcji, bogactwo ciekawych postaci większe.
Humor brytyjski w tym wydaniu jest przezabawny, w odróżnieniu od filmu o którym mówi się niekiedy że jest kwintesencją brytyjskiego humoru , czyli 4 wesela i pogrzeb.

ocenił(a) film na 9
None200

9/10
Nic dodać nic ująć. Powtarzać Was nie będę:)

ocenił(a) film na 10
primeraP10

a ode mnie dyszka jak nic. w mojej hierarchii wyżej go cenię niż pulp fiction.moze dlatego ze troche czasu w anglii spędziłem i niektóre teksty i scenki to perełki, żywcem jakby zaczerpnięte z ulicy, bądź z życia codziennego.obejrzałem z dubbingiem polskim, obejrzałem i z polskimi napisami, ale najwiekszą frajdę daje obejrzenie z angielskimi napisami, nie wszystko da się dosłownie przetłumaczyć na polski i zachować kontekst zdania. naprawdę polecam!!!
"chop , chop"

ocenił(a) film na 10
cherooke23

o rany , zapomniałem o najważniejszym - muzyka!!!! soundtrack swego czasu strasznie mi się nagrzewał w discmanie od częstego słuchania:)do słuchania od pierwszych taktow do ostatnich, świetnie skomponowany album + skity z tekstami z filmu między piosenkami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones