PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791732}

Poroniony

Still/Born
5,5 2 977
ocen
5,5 10 1 2977
Poroniony
powrót do forum filmu Poroniony

Czemu taka niska ocena

ocenił(a) film na 7

Film jest dobry. Na pewno się wyróżnia bo już dawno takich filmów nie było

ocenił(a) film na 7
s111

Zgadzam się. Coraz bardziej widze paradoks oceniania horrorów - ludzie narzekają na brak oryginalności, ale nie potrafią jej docenić, gdy faktycznie się pojawia. Tutaj twórcy ładnie popracowali z aktorami, z muzyką, z odswieżeniem motywu "wiedźmy" (?)

ocenił(a) film na 7
laxman

A nie wiem bo nie oglądalam ale muszę rzucić okiem :)

ocenił(a) film na 7
s111

Looool
Oj, nie pochwalam takich praktyk:) Niemniej tutaj trafiłaś

ocenił(a) film na 7
laxman

Wszędzie bywam :)

ocenił(a) film na 7
laxman

Ta wiedźma to Lamasztu (ma hasełko w Wikipedii): demon z mitologii mezopotamskiej (sic! to pewna nowość), zagrażający kobietom w połogu. Filmowi wszak daleko do fabularnie podobnego ,,Nienarodzonego'' (tytuł oryg. ,,The Unborn''), który wykorzystał folklor żydowski.

ocenił(a) film na 7
Maluch1844

No tak, to było jasno powiedziane, nie chciałem chyba po prostu spoilerowac.

Folklor zydowski ma się dobrze w horrorach - "Kronika opętania", nasz "Demon".

ocenił(a) film na 5
s111

Może dlatego, że w pewnym momencie horror przetransformował się w komedię. Przynajmniej w moim przypadku, w kinie ludzie zaczęli się śmiać (w tym też i ja) zamiast bać na każdym kolejnym "jumpscary'rze", a ostatnie 5-7 minut filmu były tylko apogeum tego upadku. Początek był strasznie obiecujący, ale od połowy film z biegiem czasu znajdował się na coraz to niższych poziomach.

ocenił(a) film na 4
przemas1807

Mielismy z moim chlopakiem identyczne odczucie

ocenił(a) film na 2
s111

Jedno z głupszych pytań!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones