PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31383}
5,9 369
ocen
5,9 10 1 369
Portret podwójny
powrót do forum filmu Portret podwójny

olśnienie

ocenił(a) film na 9

byłem na tym filmie w klubie filmowym silesi w katowicach było malutko osób pora była dziwna - siedziałem z kolezanką w kinie (razem moze 7 osób) i spodziewałem sie (od brata , który juz widział film) kolejnego filmu o ...filmie w stylu powazniejszego poł serio ..i tak jest ale tylko do połowy..pozniej mamy cos co wyroznia ten film ..tworzy jego prawdziwy obraz (portret?) - opis relacji pomiedzy bohaterami a ich rodzicami relacji bardzo skomplikowanej , ludzi młodych ludzi takich jak ja ....nie che przyklejać mu łatki filmu pokoleniowego filmu generacji X ..polkiego filmu o "nas" młodych (równiez duchem) ale ten film dla mnie wiele znaczy ....opis zycia troche smutnego i szarego ludzi zagubionych pomiedzy ambicjami a próbami ich realizacji..ich marzeniami ..czasami prostych przyziemnych spraw..ludzi , któzy wrzuceni w świat musza sie w nim jakoś odnalesc i byc....szcześliwym :) dla mnie osobiście ten film to wydarzenie........

ps.podobnie jak filmy barczyka czy fabickiego.

ocenił(a) film na 10
thom95

widzialam go ostatnio na 2. i bylam wstrzasnieta ze dopiero teraz... swietny. pod kazdym wzgledem. bardzo dziwne ze nie bylo o nim glosno. dotyka dziwnych strun w czlowieku. jakas prawda w nim drzemie. achhhhhhhhh

ocenił(a) film na 9
dusicielka

:) jest poprostu znakomity ..scena morze - góry gdzie rozjezdzaja sie bohaterowie jest moja ulubiona w cąłym filmie ..prosty zabieg owszem :) ale mimo wszytko rzeczywiscie filmprzeszedł bez echa wsród widżów WIELKA SZKODA ..bo naprawde warto ..ale Ciebi jak widze ni emusze przeknywać :):):):) pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
thom95

chciałabym zobaczyć ten film jeszcze kilka razy... przeanalizować go...
bardzo mi się podobała scena z gołebiem...
kazda scena byla warta spojrzenia... nie bylo takiej ktora by odrzucala...

ocenił(a) film na 9
dusicielka

kiedy kamera wschodzi wysoko ponad bohaterami - jak by leciała z tym ozyłym na koncu gołebiem ..świetna scena :) zreszat film mimo duzego rozbicia stylicznego - szczególnie pierwsza czesc która przypomina off produkcje video off w kierunku kina 100% profesjonalnego nie tylko pod zwgledem techniczny ale rownei zdojrzałosci artystycznej - jak to łądnie brzmi :P pozdrawiam fanke jak zrozumiałem :) mojego ulubinoego filmu ostanich lat ..

ocenił(a) film na 10
thom95

pewnie znasz kilka filmow ktore powinnam zobaczyc:) polec cos, skoro nasze gusta sa bliskie:)

ocenił(a) film na 9
dusicielka

HEj przepraszam ze odpisuje tak pozno :) sesja + obrona mało czasu i rzadko odweidzam film web :) ale ..no cóz hmmm ten jeden film nam "wspólnie: sie podobał ciekawe ....jak byłoby z innymi :) niemasz zadnych filmó w ulubionych szkoda mogłbym przynamnije oglednei zorienotwac sie co Lubisz jakie kino Cie inetresuje (dobre :) ) itd..zerknij na moją strone moze cos zauwazysz co Ci sie spodoba :) mam taka nadzieje POzdrawiam ..a teraz moge mysle ze bardzo ciekaiwe zapowiada sie RAy :) mam zamiar to sprawdzic osobiscie :)

ocenił(a) film na 10
thom95

Widze ze kolega z wydzialu:) Jeszcze...:) moj najulubienszy film to spiskowcy rozkoszy svankmajera 2 lata temu w swiatowidzie ogladani:) lubie zawiescie czerwone latarnie, i calkiem banalnie amelie, requiem dla snu, piatke dekalogowa, kolory kieslowskiego. Podobalo mi sie tanczac w ciemnosciach, przed wschodem slonca... barwy ochronne, falstaf, powrot zwiagincewa... z wilbura chcacego sie zabic wyszlam pelna rozterek i poczucia niesprawiedliwosci... to teraz kolej na Ciebie:)

ocenił(a) film na 9
dusicielka

Witaj ..kolej na mnie :) super ..wiec zazdroszcze pokazu w światowidze ! :) ja niestety nie mogłem być :( svankmajera nadal jest dla mnie nieodkryty :( szkoda tym bardzije ze miałem okazje troche o nim poczytac .....moze bedzie mi dane :) cos wreszczie obejrzeć :) czerwone latarnie :) mój ulubiony dekalog to 6 :) kolory czerwony :) barwy ochronne ! znakomite kino nie tak danwo widziałem "Chorobe przenoszoną...." i byłem pod wrazeniem ..lubie rózne kino ..ostatnio miałe okazje obejrzeć WInda na szafot ..i zwyczajnie mnie zatkalo niesamowite kino ..dziś nie ma takich filmów (banalne stwierdzenie ale cos w tym jest :) )....a teraz juz za niedługo (moze godziny :) - Aviator ..ciekawi mnie czy MS nie w padnie pułapke kina tzw biograficznego i czy "boski" leonardo naprawde znowu pokaze ze jest jednak dobrym aktorem :) (co musie przeciez udawało) zreszta napisze pozniej o wrazeniach gdybyś była zaintersowana....POzdrawiam T.

ocenił(a) film na 5
thom95

Le feu follet, nie dziękujcie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones