PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190443}

Porywacz ciał

The Body Snatcher
7,0 969
ocen
7,0 10 1 969
7,5 2
oceny krytyków
Porywacz ciał
powrót do forum filmu Porywacz ciał

Dobry, trzymający w napięciu thriller o lekarzu, który potrzebuje ciał do badań. W tym celu ma 'pomocnika' Graya, zajmującego się wykopywaniem zwłok (Boris Karloff), z którym łączą go niejasne związki z przeszłości. Ma w domu też świeżego asystenta o dobrym sercu, żonę, którą ukrywa jako pokojówkę i służącego (Bela Lugosi), który praktycznie nic nic nie robi, a jak zacznie to nie skończy się to dobrze.

Film jest całkiem przyjemny, nie ma przestojów, akcja jest wartka i przemyślana. Główną wadą jest znikoma obecność Beli, którego uwielbiam oglądać, a którego tutaj okazji podziwiać za bardzo nie miałem. Za to Boris zagrał wyśmienicie, możliwe, iż jest to jedna z jego najlepszych kreacji. Oprócz tego pojawia się krótka scena z jasnowidzeniem, która nijak pasuje do reszty produkcji. Są to jednak wady znikome, i mimo, że nie jest to film genialny, każdego miłośnika starszej grozy z pewnością zainteresuje.

MrowiecMachine

Świetny film choć bardziej dramat z kryminałem niż horror. Fakt, ze pana Lugosiego trochę mało ale za to Karloff się popisał. Świetna rola. Wykonanie filmy bardzo dobre, trochę muzyka się nie rzuca w ucho ale można to wybaczyć, klimatycznie, fabuła też dobra, końcówka konkretna. Nie widziałem co prawda pierwszych 10 minut ale chyba dużo nie straciłem. Oceniłbym na 8,5 na 10 ale że tutaj nie można dawać połówek to film dostał ode mnie 9 za to że lubię filmy czarno-białe. Gorąco polecam.

Karki

karloff i lugosi w jednej produkcji to nie moglo sie nie udac film jest swietny ma niepowtarzalny klimat warto go zobaczyc

ocenił(a) film na 7
MrowiecMachine

Jak na razie najlepsza rola Karloffa z filmów które z nim widziałem. W ogóle chyba jedena z najlepszych kreacji psycholi. A sam film dobry i tematyka wydaje się świeża oraz kontrowersyjna. Warto, choć zakończenie średnio mi przypadło do gustu.

ocenił(a) film na 9
MrowiecMachine

Przyzwoity?Ten film jest doskonały,doskonały film noir-kiedyś to się kręciło filmy........

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones