Post Mortem

2010 1 godz. 38 min.
6,0 166
ocen
6,0 10 166
361
chce zobaczyć
{"type":"film","id":604348,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Post+Mortem-2010-604348/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Post Mortem
  • Salvador Allende był dyktatorem? Proszę poprawić. :)

• luka2 NIe ma co poprawiać - w odróżnieniu od Pinocheta - był dyktatorem in spe :)

• mirzal A skąd wiesz, mądralo?

• oteksamptis a stąd, że -jak mówi moja córka - " takie życie"; poczytaj więcej, popatrz na to z innego - niż dotychcasz - punktu widzenia, pomyśl - po prostu - "free your mind" :)

• qqryqu ocenił(a) ten film na: 6

mirzal A Pinochet nie był dyktatorem?

• qqryqu a proszę czytać ze zrozumieniem; i między wierszami :)

mirzal A coś o filmie? Oglądałeś?

• qqryqu rzeczonego filmu nie oglądałem i chyba nie obejrzę ale zdania co do Allende nie zmienię - był dyktatorem in spe tzn. gdyby porządził dłużej i rozkręcił się (oczywiście nie bez pomocy Wielkiego Brata) dorównałby F.Castro.

mirzal No to jakieś nieporozumienie, pomyliłeś portale. Bo ten film jest zupełnie o czymś innym.

• qqryqu Rozumiem ale w takim razie tę uwagę skieruj do luka2, który rozpoczął na tym portalu wątek - że tak się wyrażę - dyktatorski :)

• mirzal Salvador Allende został wybrany w demokratycznych wyborach. ;) W przeciwieństwie do Pinocheta, który porwał się na legalną władzę. ;)

• luka2 złośliwie powiem, że Łukaszenko też twierdzi, że został wybrany w demokratycznych wyborach więc ten argument mnie nie przekonuje; poza tym Lenin i rewolucjoniści też porwali się na legalną władzę cara Ojca Narodu (chyba mniej więcej tak go tytułowali) - nie sądzę abyś Leninowi to wyrzucał

luka2 Oglądałeś "Post mortem"? Czy tak jak kolega Mirzal nie masz zamiaru tego zrobić?

• qqryqu Na pewno obejrzę. Chciałem to zrobić już dawno, ale wypadło mi to z głowy i zapomniałem. ;) Wracając do tego co napisał mirzal:
    a) jeżeli ktoś napisze w opisie filmu, że "Lenin był wybrany w demokratycznych wyborach" również zaprotestuję :), zatem nie wiem po co ten przykład
    b) "był dyktatorem in spe tzn. gdyby porządził dłużej i rozkręcił się (oczywiście nie bez pomocy Wielkiego Brata) dorównałby F.Castro" - możemy tylko gdybać - gdyby babcia miała wąsy to byłaby dziadkiem, ale to Twoje zdanie - szanuję, jednak jeżeli mówimy o opisie filmu powinniśmy starać się być obiektywni i nie sugerować się tylko i wyłącznie czyimś "zdaniem"
    c) czy mówiąc o wyborach na Białorusi masz na myśli, że zostały sfałszowane?

• luka2 tym postem zwracasz sie do mnie czy do qqryqu bo wyglada to troche chaotycznie; (...) po co ten przykład" z Leninem ? bo akurat taki mi sie nawinął tzn. dyktatora, "(...) który porwał się na legalną władzę" i aby ci jasno pokazać (jeśli jeszcze tego nie zrozumiałeś - w co wątpię), że po ideologicznej stronie S.Allende też stali, stoją i będą stali zamachowcy na legalną władzę.

• mirzal Wybacz, chciałem by post był na dole by było czytelniej (jako podsumowanie wszystkiego). Teraz trochę pomieszałeś. Mówisz o Leninie który porwał się na legalną władzę. Więc tutaj jego odpowiednikiem jest Pinochet, a cara - Allende. Nie chce wnikać w szczegóły czy przewroty były usprawiedliwione czy nie. Raczej chodzi mi o suche fakty. Zarówno car jak i Allende byli władza legalną. Tym bardziej Allende, który został wybrany wyborach demokratycznych. Tutaj nie ma nic do zrozumienia bo to Twoje zdanie, a ty nie jesteś żadnym autorytetem w tej dziedzinie. Więc nie mów, że Twoja prawda jest lepsza niż insza, tylko zostaw to historykom.

• luka2 Zresztą. Czy zawsze na Filmwebie musi się znaleźć jakiś pseudohistoryk, który myśli, że pozjadał wszystkie rozumy? Domysły, spekulacje, zagadki i ciekawostki zawsze muszą przesłonić jakieś fakty? Nie rozumiem, naprawdę. Zaiste ciekawe jest to o czym mówisz, i chętnie bym Cię posłuchał. Ale to chyba nie ten portal. Od początku chodziło mi o opis filmu w którym trzeba przyjmować jakieś standardy, a nie o dyskusje na temat tego czy sikał do chrzcielnicy czy nie sikał (jeśli wiesz o czym mówię).

• luka2 "Czy zawsze na Filmwebie musi się znaleźć jakiś pseudohistoryk, który myśli, że pozjadał wszystkie rozumy?" - rozumiem, że skończyły sie argumenty i zaczęły komplementy - dziękuję :)

• mirzal Możemy podyskutować wtedy, gdy przestaniesz jątrzyć i zachowywać się jak maluczki polaczek z książek Gombrowicza. A swoją ostatnią odpowiedzią jeszcze dorzuciłeś do pieca. Poluzuj jak Cię ciśnie. Pozdrawiam.

• luka2 Ja również pozdrawiam :)