PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840536}

Powiedz mi, kim jestem

Tell Me Who I Am
7,3 3 419
ocen
7,3 10 1 3419
Powiedz mi, kim jestem
powrót do forum filmu Powiedz mi, kim jestem

Przegrzebałam się przez kilka artykułów opisujących tą sprawę. Oto kilka faktów, które zostały pominięte w dokumencie Netflixa:
- matka nazywała się Jill Dudley, urodziła się w '31 i była spokrewniona z byłym premierem Wielkiej Brytanii (Clement'em Attlee)
- prawdziwym ojcem chłopców był John Lewis, który zmarł w wypadku samochodowym, gdy bliźnięta miały zaledwie trzy dni. Mężczyzna przedstawiony w dokumencie (Jack Dudley) był ich ojczymem i drugim mężem Jill.
- dla Jacka było to już czwarte małżeństwo
- Jill miała miała 2 dzieci z pierwszego małżeństwa z Johnem Lewisem (bliźnięta) oraz 2 z Jackiem Dudley'em - Olivera i Amandę.
- Po stracie pierwszego męża Jill przeszła przez epizod psychotyczny, który doprowadził do jej ''seksualnego przebudzenia''. Wplątała się w liczne romanse i postanowiła oddalać bliźnięta do domu dziecka, ponieważ nie pasowały do jej nowego, bardziej rozwiązłego stylu życia. Siostra Johna (pierwszego męża) chciała przyjąć dzieci do siebie, jednak Jill odmówiła. Ostatecznie rodzina i przyjaciele zmusili Jill do wzięcia odpowiedzialności za dzieci. Po rocznym pobycie w domu dziecka, kobieta przyjęła chłopców do siebie.
- rodzina mieszkała w XVI wiecznej posiadłości w Sussex, nazywanej Duke's Cottage.
- Małżonkowie nie kontaktowali się często, ponieważ każde z nich miało dla siebie oddzielne skrzydło w posiadłości.
- Jill była właścicielką stoiska z antykami w londyńskim Portobello market
- Jill była również również zbieraczką (hoarder), która ubierała się w znoszone ciuchy z drugiej ręki i sprawiała wrażenie osoby biednej.
- W domu brakowało jedzenia, a chłopcy bardzo często chodzili w używanych rzeczach. Odkrycie słoików z pieniędzmi było dla nich ogromnym zaskoczeniem.
- W czasie przyjęć organizowanych w posiadłości chłopcy pełnili rolę kelnerów. Podczas jednej z imprez Marcus stanął twarzą w twarz z jednym ze swoich oprawców. Był tak przerażony, że popuścił na środku pokoju w wieku 12 lat.
- Jack zmarł w wieku 81 lat (1990), Jill zmarła w wieku 64 lat (1995).
- Osobą, która znalazła dziwną fotografię (z chłopcami bez głów) był Oliver
- Oliver także był molestowany, jednak nie wiedział, że Marcusowi i Alexowi również dzieje się krzywda

eris_grim

Dobra robota.

ocenił(a) film na 8
eris_grim

Dziękuje za ten komentarz.

ocenił(a) film na 9
eris_grim

Dziękuję za informacje. Właśnie obejrzałam ten dokument na Netflixie i szukałam więcej informacji. Wiesz może jak nazywa się książka, która napisali? (wspominają o niej w tym dokumencie)

ocenił(a) film na 9
Adrianna_33

Książka ma ten sam tytuł co dokument, jednak nie czy została wydana w Polsce.

ocenił(a) film na 9
anae

Dziękuję

ocenił(a) film na 9
eris_grim

(Uwaga! Spojler!) : Podazajac tropem eris_grim (dzieki za te informacje!) trafilam na wywiad z Oliverem, 10 lat mlodszym synem Jill, ktory w rzeczywistosci znalazl zdjecie blizniakow bez glow. On rowniez byl molestowany przez matke, w wywiadzie nazwal sie "niewidzialnym dzieckiem"... Ma za soba pare prob samobojczych. Dlaczego nie wspomniano o nim w filmie...? Z tego, co zrozumialam, Oliver probowal rozmawiac o tym z rodzina gdy mial 22 lata, zglaszal tez na policje molestowanie przez znajomego matki, to, z braku dowodow bylo umarzane. Czy chec wyparcia tematu byla tak silna, ze starsi bracia nie dostrzegli dramatu mlodszego...? Marcus i Alex mieli siebie, Oliver byl w tym sam, On tez nie wspomina o Amandzie, nie wiadomo co sie z Nia dzialo, ale wyglada na to, ze w tej gmatwaninie emocji, wstydu i strachu kazdy z nich byl koszmarnie samotny przez dlugie lata... Ani blizniacy nie wspominaja o mlodszym rodzenstwie, ani Oliver nie wspomina o siostrze, wspomina tylko, ze bawil sie sam w ogrodzi "niewidzialny", sam bawil sie w indian itd. Rodzenstwo nigdzy nie rozmawiala razem o molestowaniach przed filmem... To, co zrobila matka bylo straszne i straszne jak bardzo samotnymi uczynilo to dzieci... Samotnymi, ale tez slepymi na cierpienie innych, ktorzy pozniej doswiadczali tego samego... Przerazajacy, wstrzasajacy dokument i historia...

ocenił(a) film na 9
alink_sarit

dziękuję

ocenił(a) film na 9
eris_grim

Świetne uzupełnienie filmu. Dzieki!

ocenił(a) film na 10
eris_grim

Dzięki eris_grim i alink_sarit za dodatkowe info. Ogrom cierpienia i samotności jest przerażający. Sam jestem z rodziny dysfunkcyjnej i wiem, jak to wpływa na całe życie.

ocenił(a) film na 6
eris_grim

Również dołączam się do podziekowań za uzupełnienie informacji. Przeżyłem wstrząs po obejrzeniu kolejnego, mocnego dokumentu netfliksa. Mimo, iż nie wiem jak to jest, to bardzo, ale to bardzo im współczuję....

eris_grim

dzieki za uzupelnienie. sam dokument bardzo rozwleczony i mozna na nim usnac ale historia oczywiscie wstrzasajaca. Ja tylko sie dziwie, ze juz znacznie pozniej jako 20-30 letni mezczyzni nie skonfrontowali swoich przezyc z matka, jakby do niczego nie doszlo.

ocenił(a) film na 8
eris_grim

Dziękuję za zebranie tego!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones