PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8820}

Powrót Batmana

Batman Returns
7,2 94 014
ocen
7,2 10 1 94014
8,1 20
ocen krytyków
Powrót Batmana
powrót do forum filmu Powrót Batmana

Sean Young!

ocenił(a) film na 7

To Seana Young(Diuna, Łowca androidów) była główną faworytką do roli Catwoman, NIe Lena Olin ani Anette Bening. Young miała zagrać już Vivky Vale ale złamała rękę. Producenci zatrudnili ją do drugiej części Batmana ale kiedy zaczęła kręcić się w mediach w stroku Kobiety-kota zanim zanwet zaczęto realizację, Burtona, który miał teraz większą niezależność, wkurzył się i podziękował medialnej panience.

ocenił(a) film na 5
marybartkowska

super! i co z tego...

ocenił(a) film na 7
deserving

Komentowałam ciekawostkę, która nie jest do końca zgodna z prawdą. To z tego. Ja akurat lubię nie być prowadzona w błąd i mieć pełne informacje. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
marybartkowska

cieszę się,że to jednak Michelle została kotką,zagrała super

CelineMarie

ja też jestem zadowolony że to ona została kobietą kot :)

marybartkowska

ja dziękuje za ciekawostkę :)

ocenił(a) film na 8
marybartkowska

Fajna historia, szkoda że nie prawdziwa.

Young owszem była obsadzona jako Vicky Vale w pierwszym "Batmanie". Niestety podczas treningu sceny jazdy konnej spadła i złamaną rękę, przez co producenci musieli z niej zrezygnować (scenę też wycięto ze scenariusza). W zastępstwo zaangażowano Kim Besinger.

Nie wiem czy do roli Catwoman w "Batman Returns" brana pod uwagę była Lena Olin, ale na 100% obsadzona w niej została Anette Bening. Seana Young tylko chciała zagrać rolę i według kilku osób związanych z produkcją oraz wg jej opowieści, podczas jednego z kastingów weszła przebrana za Kobietę Kota, głośno mruknęła i powiedziała "I am Catwoman". Nie pomogło jej to, bo rola i tak należała już do Bening. Niestety ta zaszła w ciążę i producenci musieli szybko znaleźć zastępstwo. Young nie była nawet brana pod uwagę. To była podobna sytuacja jak przy pierwszym filmie i podobnie jak 3 lata wcześniej faworytką do przejęcia roli była Michelle Pfeiffer. Przy pierwszym "Batmanie" jednak jej nie wybrano, bo była świeżo po rozstaniu z Michaelem Keatonem, który grał Batmana. Jednak po kilku latach już nie miano oporów przy jej zatrudnieniu.

ocenił(a) film na 7
Juby_

Co jest tak bardzo nieprawdziwego? Złamała rękę właśnie podczas owej sceny z końmi (z której i tak zrezygnowano) a strój kota, który sama zresztą sobie zrobiła, wkurzył Burtona i średnio chciał z nią pracować (wdł wywiadów, które czytałam). PRODUCENCI chcieli Young i ta myślała, że już jest na 100% zatrudniona, ale Burton przeforsował w końcu Anette(miał większą autonomię po Batmanie) - bardzo się cieszył ze współpracy z nią, no ale ciąża. Owszem, Young była pod uwagę do Catwoman, pokazała się w kostiumie jakimś programie, nie na castingach. Może mam nieco inne informacje, ale bez przesady, że podane inforamcje są nieprawdziwe...No chyba, że moje książki kłamią, w takim razie przepraszam.

ocenił(a) film na 8
marybartkowska

Nie prawdziwa jest treść całego twojego pierwszego posta i to co właśnie napisałaś. S. Young NIE była brana pod uwagę przy roli Catwoman, NIGDY przez NIKOGO. To ona i tylko ona sama chciała dostać rolę (bo straciła swojąszansę przy pierwszym filmie) i przyszła na kasting w swoim kostiumie. Mówi o tym w dodatkach na DVD (8-płytowe wydanie Antologii, lub solowe wydanie 2DVD, bądź blu-ray w steelbooku) i jej wersję potwierdzają osoby, które były świadkami tego zdarzenia. Burton nigdy nie widział Young w kostiumie i nigdy nic do niej nie miał. Po prostu rola była Bening, a później Pfeiffer.

ocenił(a) film na 7
Juby_

http://books.google.pl/books/about/Tim_Burton.html?id=xalZAAAAMAAJ&redir_esc =y czytałam w tej książcę, i cała nie treść NIE jest nieprawdziwa choćby o złamaniu ręki, więc nie przesadzaj, było jak byk napisane że PRODUCENCI chcieli zaangażować YOUNG do roli catwoman, ale ta za wiele gwiazdowała.

Ale jeżeli tak bardzo Ci zależy, to proszę, wszystko jest nieprawdą, każda książka kłamie i masz absolutną rację we wszystkim. KAŻDE SŁOWO JEST KŁAMSTWEM.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones