Powrót Batmana

Batman Returns

1992 2 godz. 6 min.
7,2 88 910
ocen
7,2 10 88910
8 976
chce zobaczyć
8,5 11
ocen krytyków
{"rate":8.45455,"count":11}

Miasteczko Gotham opanowały groźne stwory: dziwaczny i zarazem przerażający Pingwin, (w tej roli Danny DeVito, mistrz diabolicznego humoru) oraz zwinna i tajemnicza Kobieta-Kot (piękna Michelle Pfeiffer). To właśnie tę parę musi pokonać Batman (Michael Keaton). Zadanie jest tym trudniejsze, iż nie sposób oprzeć się zniewalającemu urokowi Kobiety-Kota, a Pingwin wprowadza w czyn swe niecne plany.

opis dystrybutora dvd

Dziecko przypominające swoim wyglądem potwora, zostaje wrzucone przez rodziców do rzeki. Zniekształcone dziecko trafia do kanału ściekowego, który wiedzie do pomieszczenia z pingwinami w opuszczonym ogrodzie zoologicznym na terenie Gotham City. Mijają 33 lata. Mieszkańcy przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Multimiliarder Max Shreck w czasie publicznego wystąpienia obiecuje miastu nowe, niewyczerpane źródło energii. Przemówienie przerywa najazd zmotoryzowanego gangu o wyglądzie mutantów. Od czasu, gdy mieszkańcy zawarli z Batmanem układ o pomocy, nie było takiego zdarzenia. Shreck zostaje uprowadzony do Zoo. W podziemiach polarnego świata staje przed obliczem Pingwina, który chce zdobyć władzę i zemścić się na ludziach, którzy skazali go na życie w mrocznym ścieku Gotham. Shreck dobija targu z Pingwinem, który, jako Oswald Cobblepot ma otrzymać stanowisko burmistrza w Gotham City. Człowiek Nietoperz wkracza do akcji, ale na jego drodze staje kolejna charyzmatyczna postać - Selina Kyle, która podobnie jak i Batman posiada swoje dwa skrajnie różne oblicza.

Albertino
opis użytkownika

Batman (Michael Keaton), niezwyciężony obrońca sprawiedliwości, wyrusza na pomoc mieszkańcom Gotham City, terroryzowanym przez siły zła. Tym razem człowiek nietoperz musi pokonać geniusza zbrodni zwanego Pingwinem (Danny DeVito) oraz pozbawionego skrupułów potentata przemysłowego, Maksa Shrecka (Christopher Walken). Obaj planują skompromitowanie Batmana w oczach mieszkańców miasta. W dodatku pułapki zastawia na niego przebiegła i zmysłowa Kobieta Kot (Michelle Pfeiffer)...

malpiszonek
opis użytkownika

Po pokonaniu Jokera, w Gotham City następuje chwilowy spokój. Nie trwa on jednak zbyt długo i Batman (Michael Keaton) będzie miał znów pełne ręce roboty. Jego przeciwnikami będą: drapieżna i bezwzględna Kobieta Kot (Michelle Pfeiffer), pozbawiony uczuć Pingwin (Danny DeVito) oraz wpływowy biznesmen Max Shreck (Christopher Walken). Czy obrońca sprawiedliwości poradzi sobie również tym razem i czy Gotham City ponownie stanie się bezpiecznym miejscem?

Part_of_me
opis użytkownika

W drugim filmie o Batmanie w reżyserii Tima Burtona, Batman znów rusza na pomoc Gotham. Max Shreck bogaty biznesmen szykuje spisek przeciwko miastu Gotham - planuj przejąć nad nim całkowitą kontrole. Łączy swe siły z Pingwinem, oszpeconym i obłąkanym człowiekiem, opuszczonym przez rodziców po swoich narodzinach. Pingwin popierany przez bandziory kandyduje na burmistrza. Wszystko układa się po myśli Shrecka. Niespodziewanie do spisku przyłącza się Selena, sekretarka, która po pewnym wypadku przeistacza się w Kobietę-Kot.

Flaj
opis użytkownika

Rycerz Gotham powraca w glorii chwały do miasta ,które po raz kolejny potrzebuje jego pomocy. Miastu zagraża kolejny szaleniec, który w celu rewanżu za swe dzieciństwo postanawia pogrążyć miasto w chaosie. Po pojmaniu i zjednoczeniu sił z Shreck'iem staje się silny i władczy. Shreck chytrze reżyseruje wyjście Pingwina z ciemnych kanałów. Cobblepot zdobywa podstawionych klakierów i sławę wśród możnych miasta. Gdy Oswald pnie się w górę, na drodze Batmana staje ktoś jeszcze, była sekretarka Max'a Shreck'a Selina Kyle. Człowiek nietoperz ma niełatwe zadanie ponieważ oboje spiskują przeciwko niemu chcąc jego klęski i pogrążenia w oczach mas. Książę nocy nie postanawia się jednak poddać i wyszukanymi technikami kompromituje przyszłego burmistrza czym sprowadza go do miejsca ,z którego wyszedł. Akcja przenosi się na opustoszałe ulice Gotham i kanały Pingwina gdzie ma dojść do ostatecznego starcia.

jacq2103
opis użytkownika

Druga część przygód Batmana (Michael Keaton) także w reżyserii Tima Burtona.
Po uśmierceniu Jokera przez Batmana, nad Gotham City ponownie zbierają się czarne chmury. Tym razem na horyzoncie pojawia się złowieszczy Pingwin (Danny DeVito), który terroryzuje miasto wraz ze swoim gangiem Czerwonego Trójkąta. Jak się okazuje w przeszłości został on odtrącony przez społeczeństwo i wyrzucony do kanałów, skąd trafił do ZOO w Gotham City. Teraz zbrodniarz postanawia się zemścić za dawne krzywdy poprzez realizację perfidnego planu przejęcia władzy nad miastem. Z biegiem czasu poczyna on sobie coraz śmielej na ulicach Gotham, ale to nie jedyny problem Batmana, bowiem do ekipy Pingwina wkrótce dołącza przebiegły biznesmen, Maks Shreck (Christopher Walken), który chce zdobyć pozwolenie na budowę "nieekologicznej" elektrowni energetycznej. Ponadto Batman będzie musiał stawić czoła Kobiecie-Kot (Michelle Pfeiffer), byłej sekretarce Shrecka. Czy Człowiek-Nietoperz zdoła po raz kolejny uratować swoje ukochane Gotham City?

Ceglas
opis użytkownika