PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6370}

Powrót Ringa

Il ritorno di Ringo
6,6 288
ocen
6,6 10 1 288
Powrót Ringa
powrót do forum filmu Powrót Ringa

Smutny Ringo

ocenił(a) film na 7

W gruncie rzeczy, ten film ma niewiele wspólnego z filmem Pistolet dla Ringa. Tylko twórcy są ci sami, a już tytułowy Ringo to totalnie inna postać (choć również grana przez Giuliano Gemma). Tym razem nie jest to wyjęty z pod prawa cwaniaczek, który z uśmiechem na ustach ciągle coś kombinuje. To żądny zemsty, ale opanowany żołnierz, pełen honoru i głodny sprawiedliwości. Nadano mu imię bohatera poprzedniego filmu Tessari'ego chyba tylko w ramach promocji...
Film jest bardzo ponury, oczywiście są też motywy humorystyczne, jak na spaghetti przystało, ale czuć w powietrzu atmosferę niepokoju. Akcja rozwija się bardzo powoli, a często na główny plan wychodzi muzyka Morricone, a sceny dłużą się w jej rytmie. Nie przeszkadzało mi to bo akurat Ennio postarał się o znakomitą ścieżkę dźwiękową. Fabuła jest prosta, ale jako że to jeden z pierwszych Spaghetti można powiedzieć o niej "oryginalna". Przeszkadzało mi kilka drobnostek (gdy Rosita uwolniła Paco i tym samym oprowadziła do śmierci szeryfa, a także ucieczki bandytów, Ringo tylko podsumował "każdy może popełnić błędy, nie przejmuj się..." trochę to jednak głupie) i przewidywalny koniec. Ale i tak jest dobrze, nawet Giuliano Gemma którego zawsze besztam za marne aktorstwo, tutaj wykazał się i zaliczył swoją życiową rolę. Tym razem nie mogę się do niego przyczepić, bo nie ma za co...
Podsumowując... Warto. Może nie jest to arcydzieło gatunku, ale ogląda się przyjemnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones