PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36474}

Powrót

Heimkehr
2,1 302
oceny
2,1 10 1 302
Powrót
powrót do forum filmu Powrót

To był stryj aktora Marka Kondrata.

fish1

ci to psipadek?

ocenił(a) film na 1
esoxlucius

Przypominam wszystkim na forum (i tobie również po raz drugi pod tym postem):
Józef Kondrat podobno wystąpił w tym propagandowym filmie aby ratować żonę - Żydówkę. A według innej wersji dla pieniędzy.
Ja najpierw staram się dowiedzieć jaki był szerszy kontekst faktu, a dopiero później się wypowiedzieć.

Shadow_dawnego_ggggggg

Film propagandowy pełen kłamstw, jak i ten komentarz.
W obronie swojej żony, rolę w filmie zagrał Bogusław Samborski.
Jako ciekawostkę, warto dodać, że Samborski, Pluciński, Golczewski, Łuszczewski (którzy wystąpili w tym filmie) oraz W. Szczepańska (bileterka w kinie) zostali skazani na więzenie (od 2 do 12 lat), natomiast takiej informacji nie znalazłem nt. J. Kondrata...

donzamerro

Bo może znaleziono okoliczności łagodzące. Igo Sym stosował szantaż i groźby wobec polskich aktorów, próbując zmusić ich do udziału w filmie. Co prawda tym którzy odmówili włos z głowy nie spadł, ale wtedy, w warunkach niemieckiego terroru niektórzy mogli się po prostu bać.

ocenił(a) film na 1
fish1

Przypominam wszystkim na forum:
Józef Kondrat podobno wystąpił w tym propagandowym filmie aby ratować żonę - Żydówkę. A według innej wersji dla pieniędzy.
Ja najpierw staram się dowiedzieć jaki był szerszy kontekst faktu, a dopiero później się wypowiedzieć.

Shadow_dawnego_ggggggg

ci to pispadek?

esoxlucius

Od kiedy to ludzie odpowiadają za przodków. Na to człowiek nie ma wpływu. Rodziny się nie wybiera.

Jan_Nepomucen

Ale spadek i koneksje zawsze miło przytulić.

pawelgol

Nie. Powinien wyrzucic do rowu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones