PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=826162}

Prawda

La vérité
5,9 1 960
ocen
5,9 10 1 1960
5,9 29
ocen krytyków
Prawda
powrót do forum filmu Prawda

Rozczarowanie!

ocenił(a) film na 4

Chyba największe tegoroczne rozczarowanie filmowe. Deneuve znowu gra to samo, bo relacja matki i córki niebezpiecznie przypomina „Pamiątki Claire Darling”. Absolutnie zniszczone studium egocentryzmu i odrzucenia w dwóch wyjątkowo papierowych rolach. Nie wiem, która z nich tu gorsza, ale chyba Binoche. Ileż by tu mogło być życia, emocji, gwałtownych uniesień! Zwłaszcza że to film o tym, jak i co pamiętamy. Żal patrzeć. A już szczególnie na to, jak wykluczony językowo Hawke próbuje pokazać mimiką, że jest świetnym aktorem w żenującej roli. Nieprawdopodobne, jak sztuczne są dwie wspaniałe aktorki i jak pogrzebany został potencjał tego filmu. Zmarnowany czas.

ocenił(a) film na 8
JaCze

Dla mnie to bardzo wnikliwy psychologicznie film.Pokazuje jak cienka jest granica między faktem a fikcją, pokazuje jak kłamstwa mogą być czasami prawdą, jak zawodna jest nasza pamięć, że pamiętamy to co chcemy, żeby nasz świat był spójny. Nasze życie pełne jest sekretów, reinterpretacji, autoprezentacji i mechanizmów obronnych pozwalających nam zachować swój wizerunek. Ale to tylko jedna warstwa filmu - jest o relacjach matki i córki i to naprawdę wielowymiarowo, jest gwiazda grająca gwiazdę, jest fascynujący zabieg filmu w filmie. I jest oczywiście zjawiskowa Catherine Deneuve.

ocenił(a) film na 4
Agatonik

Ależ oczywiście zrozumiałem, o czym jest ten film. Dlatego piszę o zmarnowanym potencjale. Denevue wcale nie jest zjawiskowa, gra na autopilocie od kilku lat. Świetna historia przedstawiona jakby za pomocą figurek z drewna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones