Prawdziwy romans

True Romance

1993 2 godz.
7,5 48 943
oceny
7,5 10 48943
31 029
chce zobaczyć
6,8 12
ocen krytyków
{"rate":6.8333335,"count":12}
powrót do forum filmu Prawdziwy romans
 • diego88 ocenił(a) ten film na: 10

  Ten film to magia na ekranie. Niesamowite aktorstwo, niezwykle oryginalny scenariusz, zaskakujące role - mi przypadła do gustu szczególnie Patricia Arquette, ale niemal wszystkie postacie pojawiające się na ekranie zostały nakreślone w sposób fenomenalny. To film tarantinowski, czyli idealne wyważenie przemocy, czarnego humoru i filozoficznej (acz nie moralizatorskiej) refleksji. Scena końcowej strzelaniny mistrzowska, ale rozmowa ojca głównego bohatera z mafioso granym przez Walkena, czy degradacja twarzy bohaterki w pokoju hotelowym nie mniej mocne. Film doskonały, nawet przy mocnym sceptycyzmie. Mój tydzień filmów z Tony'm Scottem każe mi z każdym kolejnym podwyższać gwiazdki za reżyserię temu twórcy, aczkolwiek myślę, że w mojej subiektywnej wyobraźni tego filmu reżyser już nie pobije. No i ta charakterystyczna dla scenopisartswa Tarantino mieszanka gatunkowa kryminału i romansu jak zawsze - a może jak nigdy dotąd - przesądziła, że daję 10 a nie 9.

 • mai_ka ocenił(a) ten film na: 10

  diego88 Zgadzam sie, klasyka. Moze dla niektorych przewidywalne i znane chwyty Tarantina z innych filmow, ale dla mnie magia i mistrzostwo. Swietne dialogi i obsada aktorska - 2 godziny rewelacyjnej rozrywki. Uwielbiam ten film!

 • marcindotcom ocenił(a) ten film na: 10

  diego88 Nie mam pojęcia jak to się stało, że przez 21 lat o tym filmie nie słyszałem?! Właśnie zakończyłem, zgadzam się z powyższym => 10.

 • diego88 ocenił(a) ten film na: 10

  marcindotcom Wczoraj obejrzałem po prawie 5 latach i... magia pozostaje. Co za ścieżka dźwiękowa, klimat, co za... Alabama. Polecam takie powroty każdemu :)

 • Simon_Templer_filmweb ocenił(a) ten film na: 9

  diego88 Ten film zawsze mnie kręcił. Nie wiem co w nim takiego jest.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem