Prawdziwy romans

True Romance

1993 2 godz.
7,5 48 927
ocen
7,5 10 48927
31 009
chce zobaczyć
6,8 12
ocen krytyków
{"rate":6.8333335,"count":12}

Samotnik Clarence Worley zafascynowany jest światem kina i komiksów. Jego życiem kieruje duch Elvisa Presleya. Pewnego dnia spotyka dziewczynę - Alabamę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia i to z wzajemnością. Niestety czekają ich nie lada kłopoty.

Nieśmiały sprzedawca komiksów w dniu urodzin poznaje dziewczynę swoich marzeń. Po cudownej, razem spędzonej nocy ona wyznaje mu, że ich spotkanie nie było przypadkowe, że jest dziewczyną na telefon, wynajętą przez jego szefa. Dla Clarensa i Alabamy nie stoi to jednak na przeszkodzie ich miłości. Pobierają się, a świeżo upieczony mąż postanawia zabić alfonsa swojej żony. Sprawy jednak trochę się komplikują...

Lucy
opis użytkownika

Clarence Worley jest pracownikiem sklepu z komiksami, fanem Elvisa Presley'a i starych filmów Kung-fu. Niestety ma kłopoty ze znalezieniem kobiety która podzielałaby jego zainteresowania. Jednak pewnego wieczoru poznaje dziewczynę o imieniu Alabama. Pomiędzy tą dwójką rodzi się wielkie uczucie, jednak z czasem wyznaje mu ona, że jest dziewczyną na telefon i zapłacono jej za to spotkanie. Mimo wszystko oboje zakochują się w sobie po uszy i biorą ślub. Clarence musi się jeszcze tylko spotkać z alfonsem, dla którego pracowała Alabama. W ten sposób sprawy się komplikują a nasi bohaterowie stopniowo popadają w coraz większe kłopoty.

Baaad
opis użytkownika

Główny bohater to Clarence Worley (Christian Slater), miłośnik komiksów, azjatyckich filmów akcji i Elvisa Presleya. W dniu swych urodzin poznaje w kinie uroczą kobietę, Alabamę (Patricia Arquette). Po spędzonej wspólnie nocy, dowiaduje się, że ma do czynienia z prostytutką. O dziwo, oboje szybko decydują się na zawarcie małżeństwa. Clarence chce by jego żona zerwała raz na zawsze z dawnym życiem, dlatego też postanawia zabić jej alfonsa, Drexla (Gary Oldman). Udaje mu się to, jednak przypadkowo zabiera z miejsca zabójstwa walizkę pełną kokainy. To niefortunne zdarzenie przyniesie w przyszłości opłakane skutki.

Kultowy film według scenariusza Quentina Tarantino twórcy "Pulp Fiction".
Doborowa obsada w opowieści o szalonej miłości w samym sercu gangsterskiego świata.
Miłośnik komiksów i Elvisa Presleya - Clarence żyje z dnia na dzień czekając na wielką miłość. Gdy poznaje Alabamę, od razu wie, że to jest to. Alabama jest dziewczyną na telefon, a jej alfons to wyjątkowo wredny typ. Clarence pragnąc uwolnić ukochaną od mrocznej przeszłości, rozprawia się z draniem, przy okazji zgarniając walizkę kokainy. Zakochani ruszają do Kalifornii, by upłynnić towar. Tymczasem ich tropem podąża już FBI i ludzie mafii pragnący odzyskać swoją kokainę.

opis dystrybutora dvd

Clarence (Christian Slater) poznaje w kinie prostytutkę, Alabamę (Patricia Arquette). Para zakochuje się w sobie od pierwszego wejrzenia i spędza razem noc. Alabama dopiero następnego dnia wyznaje ukochanemu, czym się zajmuje, ale nie studzi to jego uczucia. Zakochani nie zastanawiają się długo i jeszcze tego samego dnia biorą ślub. Potem Clarence idzie wyjaśnić sprawę przyszłości żony do jej sutenera, Drexla (Gary Oldman). Wywiązuje się awantura. Chopak zabija bandytę i kilku jego ludzi, po czym ucieka, zabierając ze sobą walizkę, w której - jak sądzi - są rzeczy Alabamy. Wkrótce odkrywa jednak, że znajduje się w niej kokaina. Wraz z ukochaną rusza więc do Kalifornii, by tam sprzedać narkotyki.

tyna0123
opis użytkownika

Clarence spędza noc z dopiero co poznaną Alabamą. Rano dziewczyna mówi mu, że jest prostytutką. Niezrażony tym mężczyzna proponuje jej małżeństwo. Wkrótce spotyka się z jej sutenerem i zabija go. Uciekając, zabiera walizkę z kokainą. Razem z Alabamą rusza do Los Angeles.

gothique
opis użytkownika

Clarence. Młody, inteligentny chłopak, miłośni kina, marnujący swój potencjał, pracując w sklepie z komiksami. Alabama. Dziewczyna na telefon, nowa w branży, mało doświadczona. Zostaje wynajęta przez szefa Clarence'a, by umilić chłopakowi dzień urodzin. Młodzi spędzają ze sobą noc, zakochując się w sobie nawzajem. Wkrótce potem biorą ślub. Jest tylko jeden problem. Alabama jest pod "opieką" bezwzględnego alfonsa, który nie da jej tak łatwo odejść. Clarence bierze sprawę na siebie, zabijając prześladowcę. Kradnie też przy tym walizkę pełną narkotyków. Postanawia ją sprzedać. Jednak właściciele walizki, pozbawieni skrupułów gangsterzy, chcą ją odzyskać...

Pan_Nawrocki
opis użytkownika