PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259945}

Prestiż

The Prestige
8,1 398 361
ocen
8,1 10 1 398361
7,4 41
ocen krytyków
Prestiż
powrót do forum filmu Prestiż

Kasia

ocenił(a) film na 9

REWELACJA! Genialnie przemyślany, nieoczywisty, misterny. Argumenty , że końcówka zepsuła całość i rozczarowała, są zupełnie nieuzasadnione i pochopne (!). Zakończenie wbrew pozorom to istny majstersztyk, trzeba tylko "patrzeć uważnie" i.... nie dać się nabrać:) Polecam tym, którzy nie do końca zrozumieli, lub wydaje im się, że film rozczarował, aby obejrzeli go drugi raz. Film ma drugie dno, które nie zostało wyłożone jak kawa na ławę. Kiedy po masie pytań jakie zostawił po sobie ten film, zaczęłam dochodzić do prawdy i szukać odpowiedzi na to przedziwne zakończenie, (które i mnie pochopnie rozczarowało) wnioski wręcz wbiły mnie w fotel. Fantastyczne kino, które nie przestaje zaskakiwać do ostatniej minuty filmu.

ocenił(a) film na 7
katt_filmweb

Może ty wiesz albo potrafisz mi wyjaśnić który z bliźniaków i dlaczego przyczynił się do śmierci żony jednego z iluzjonistów i jaki mieli w tym interes?

ocenił(a) film na 9
Tsubasa_147

Pętlę założył jeden z braci - nie do końca wiadomo jednak, który, skoro byli identyczni. Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, film nie precyzuje dokładnie w którym momencie kto wciela się w rolę iluzjonisty, a kto w rolę przebranego pomocnika. To co wiadomo, to to, że jeden założył na pokazie pętlę w wyniku czego zmarła dziewczyna - nie zjawił się na pogrzebie, nie był zapewne w stanie, więc poszedł drugi. Dlatego nie potrafił odpowiedzieć na kluczowe pytanie: jaki zrobił węzeł - "Nie wiesz? Nie wiesz? Ty nie wiesz?!" :) Nie zrobił tego by ją zabić, ustalili przecież podczas dyskusji na zapleczu, że dziewczyna chce wypróbować nowy węzeł, a na przedstawieniu skinęła porozumiewawczo głową, że ma związać tak, jak uzgodnili.
Interesu nie miał w tym żadnego, zwykła tragedia podczas jednego z pokazów, która przyczyniła się do wojny między iluzjonistami, i ich wzajemnej niechęci wobec siebie.

ocenił(a) film na 7
katt_filmweb

No tak tylko dlaczego żadnego nie było na pogrzebie czy choćby nie przyszedł przeprosić skoro jak by nie było przyjaźnili się wcześniej powinna być jakaś scena gdzie Bale przeprasza Jackmana za to co zrobił.Nie wiem jak ty sądzisz?

ocenił(a) film na 9
Tsubasa_147

Jak to "nie było żadnego na pogrzebie"? Ten który założył na pokazie pętlę i przyczynił się do tragedii zapewne nie był w stanie przyjść (był w szoku, rozwalony psychicznie... zapewne nie potrafił spojrzeć w oczy Jackmanowi). Poszedł więc brat... Jest przecież scena z pogrzebu, jak Jackman rozżalony pyta Bale jaki zawiązał węzeł, krzyczy "Nie wiesz? Nie wiesz? Ty nie wiesz?!" Jeżeli chodzi o przyjaźń - nigdy jej między nimi nie było. W pierwszych scenach filmu, gdy poznają się i podejmują współpracę, Jackman wyraźnie mówi do agenta i do swojej żony, że nie przepada za nim. Mają odmienne wizje i pomysły na występy. Słowo przyjaźń to spore nadużycie.

ocenił(a) film na 7
katt_filmweb

owszem rzeczywiście film oglądałem doś troche temu umknęło mi aczkolwiek teraz jak na to patrze to wydaje mi się że pętle źle założył specjalnie zły brat bliźniak bo był ewedentnie jebnięty natomiast na pogrzebie pojawił się ten dobry bliźniak który rywlizował z jackmanem ale w graicach ludzckiej moralności aczkolwiek z biegiem filmu jeden i drugi brat byli śmiertelnie wrogo nastawieni do jackmana poniewa obsesja rywalizacji ich wyniszczała

ocenił(a) film na 9
Tsubasa_147

Teoria ze złym bratem bliźniakiem, który założył pechowy węzeł może być prawdziwa i nie twierdzę, że nie masz racji, ALE wydaje mi się, że to mało prawdopodobne:) Nie ma tutaj żadnego motywu zabójstwa z premedytacją.. Zauważ, że bracia są postaciami pozytywnymi - wspierają się i sobie pomagają, jeden ratuje nie raz drugiego z opresji (scena ze strzałem z pistoletu podczas sztuczki, czy choćby gorączkowe odkopywanie trumny z ziemi, w której Jackmann zakopał jednego z nich).. no właśnie, zakopał żywcem człowieka. Dla mnie oczywiste jest, że negatywną postacią w tym filmie jest Jackmann. Zabija przecież z zimną krwią każdego swojego klona. Jest gotów zrobić WSZYSTKO, aby być lepszym iluzjonistą. Jeżeli ktoś tu jest jebnięty to ewidentnie on!:)

ocenił(a) film na 7
katt_filmweb

No tak ackzowliek to nie znaczy żę brat bliźniak nie jest złym cłżowiekiem na konću zabija jackmana nie wiedzząć żę to jego klon

ocenił(a) film na 9
Tsubasa_147

Kiedy Bale wdarł się na zaplecze żeby zobaczyć jak jackman robi sztuczkę ze znikaniem i i zobaczył go tonącego w beczce, był przerażony - darł się i wołał o pomoc, zrozpaczony walił w szybę młotem żeby go uratować. Ta scena dobitnie pokazuje, który z nich zachował człowieczeństwo.
Nie odbieram Bale'a jako złego człowieka. Zabił Jacmana, ale na litość boską, ten, z premedytacją wrobił go we własne zabójstwo, wtrącił do więzenia i skazał na śmierć. Jakby tego było mało, szantażował go i groził, że jeżeli nie zdradzi swoich sekretów to jego córeczka trafi do sierocińca! Jakim trzeba być człowiekiem, żeby zgotować komuś taki los..

ocenił(a) film na 7
katt_filmweb

tak ale zmierzam do tego że ten brat który walił w akwaroium z jackmanem był dobrym balem anie jego druga wersją sama żona muwiła żę ma wrazenie żę sa dwa bale jeden ten dobry drugi zły ten zły to był brat bliźniak bale dlatego go nie ujawniał gdyż vheć bycia lpszym iluzjonsta od jackmana to była jego obsesja dlatego musiał nie wyjawić jackanowi prawdy że to jego brat zawiazał tak ten słupeł

ocenił(a) film na 9
Tsubasa_147

Może i tak :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones