PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259945}

Prestiż

The Prestige
8,1 395 671
ocen
8,1 10 1 395671
7,5 33
oceny krytyków
Prestiż

Tajemnicza opowieść o dwóch magikach i ich intensywnej, prowadzącej do nieustannej bitwy o przewagę rywalizacji pełnej obsesji, oszustw i zazdrości wraz z jej niebezpiecznymi oraz śmiertelnymi konsekwencjami. Robert Angier (Hugh Jackman) i Alfred Borden (Christian Bale) współzawodniczyli ze sobą od czasu, kiedy się po raz pierwszy spotkali jako młodzi, wschodzący magicy. Jednak ich przyjazna rywalizacja przeistacza się z czasem w zaciętą, gorzką walkę, czyniąc z nich zajadłych i dożywotnich wrogów. W rezultacie czego narażają życie nie tylko swoje, ale również wszystkich wokół siebie.

Sammy_Jankis
opis użytkownika

Londyn na przełomie XIX i XX w. Robert Angier (Hugh Jackman) i Alfred Borden (Christian Bale), dwaj młodzi współpracujący ze sobą i marzący o sukcesie magicy, żyją w przyjaznych stosunkach dopóki nie dochodzi do tragicznego wypadku. Podczas jednego z ich występów ginie żona Angiera, Julia (Piper Perabo). Wdowiec winą za tragedię obarcza Bordena. Od tej pory rodzi się między nimi rywalizacja, która nabiera rozmachu, gdy obaj stają się sławnymi iluzjonistami. Jeden drugiego chce ośmieszyć, upokorzyć, wykraść sekretne sztuczki. Nie cofają się przed niczym, nie licząc się nawet z ofiarami, jakie ponoszą ich najbliżsi.

T_O_S_
opis użytkownika

"Prestiż" opowiada o dwóch iluzjonistach o Robercie Angier (Hugh Jackman) i Alfredzie Borden (Christian Bale). Przyjaźń między nimi nie trwała długo, ponieważ podczas jednego z pokazów Borden zawiązał asystentce (żona Angiera) zły węzeł na rękach. Nie udało jej się uwolnić, przez co utonęła w zamkniętej skrzyni z wodą. Od tej pory zaczęła się prawdziwa rywalizacja, Angier nie dość, że chciał być lepszy od Bordena, to jeszcze chciał się zemścić za żonę. Co będzie dalej?

mgolas
opis użytkownika

Londyn, przełom XIX i XX wieku. Iluzjoniści Robert Angier (Hugh Jackman) i Alfred Borden (Christian Bale) są bliskimi przyjaciółmi. Angier jest wytrawnym showmanem umiejącym dobrze wypromować swoje triki. Borden to jego przeciwieństwo: twórczy geniusz, któremu jednak brak pomysłu na promocję. Kiedy podczas występu wskutek błędu Bordena ginie żona Angiera, przyjaciele stają się śmiertelnymi wrogami. Z czasem obaj zdobywają rozgłos jako wielcy iluzjoniści. Rywalizacja przeradza się w otwartą wojnę na sztuczki i nieposkromione pragnienie odkrycia zawodowych tajemnic rywala, aby go prześcignąć i pokonać. Przypominający łamigłówkę scenariusz filmu oparto na powieści Christophera Priesta pod tym samym tytułem.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Thriller utkany z iluzji, intrygi i śmiertelnego niebezpieczeństwa. Opowieść o dwóch iluzjonistach między którymi rodzi się zażarta rywalizacja przeradzająca się w wojnę na sztuczki i nieposkromione pragnienie odkrycia tajemnic zawodowych rywala.

opis dystrybutora dvd

XIX-wieczny Londyn. Dwaj młodzi iluzjoniści marzą o sukcesie i sławie. Współpracują ze sobą, gdyż dobrze się uzupełniają. Robert Angier (Hugh Jackman) to charyzmatyczny showman, który ma świetny kontakt z publicznością i potrafi dobrze zaprezentować swoje sztuczki. Alfred Borden (Christian Bale) jest nieśmiałą osobą, ale wydaje się za to bardziej twórczy i utalentowany od swojego przyjaciela. Relacje pomiędzy magikami zmieniają się diametralnie, gdy wskutek nieszczęśliwego wypadku, podczas jednego z występów, umiera żona Roberta, Julia (Piper Perabo). Winą za jej śmierć Angier obarcza Bordena. Mężczyźni stają się śmiertelnymi wrogami, którzy nie wahają się naruszyć nietykalności osobistej przeciwnika i wykorzystać bliskie sobie osoby, by dojść po trupach do celu. Obaj dążą do stworzenia doskonałej iluzji i upokorzenia rywala.

Evangarden
opis użytkownika

Hugh Jackman i Christian Bale wcielają się w dwóch iluzjonistów, których rywalizacja wznosi ich na wyżyny sławy - niosąc jednak za sobą okropne konsekwencje. Dwaj początkujący iluzjoniści, Rupert Angier i Alfred Borden, w wyniku nagłej tragedii z przyjaciół stają się wrogami. Teraz, gdy obaj rywalizują ze sobą na londyńskiej scenie, decydują się na kolejne poświęcenia w nieustannym cyklu zemsty, co prowadzi zarówno do sławy, jak i tragedii.

platforma vod