PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800273}

Projekt Koliber

The Hummingbird Project
5,9 3 696
ocen
5,9 10 1 3696
Projekt Koliber
powrót do forum filmu Projekt Koliber

Ciekawy film

ocenił(a) film na 6

Może jakoś szczególnie na kolana nie rzuca, ale przedstawia ciekawą sytuację pogoni za ideą. Nie koniecznie słuszną moralnie ale w potencjale opłacalną finansowo. Pogoń za tą ideą zawiedzie bohatera w interesujące miejsce w jego życiu i być może nawet czegoś nauczy.

ocenił(a) film na 4
2222

Jaka tam idea... O kasę chodzi.

ocenił(a) film na 6
Krzypur

Idea- myśl przewodnia wyznaczająca kierunek i cel działania.
Zatem gromadzenie kasy to również idea, niezależnie od tego czy z czyjegoś punktu widzenia jest słuszna czy nie.

ocenił(a) film na 4
2222

Owszem, cel działania, ale - młody człowieku - twórczości naukowej, artystycznej, itp.

ocenił(a) film na 6
Krzypur

Definicja to definicja. Tyczy się ogółu a nie jakiegoś wycinka.
PS. Dziękuję za "młodego człowieka". Poczułem się jakbym znowu miał 30 lat :)

ocenił(a) film na 4
2222

Chodzi pełną definicję, a nie wycinek, który właśnie Ty zacytowałeś. Nb. cieszę się, że poczułeś się tak młodo.

ocenił(a) film na 6
Krzypur

Zakładam że gotowy jesteś teraz się kłócić do upadłego. Ja odpuszczam- jest internet- poszukaj sobie definicji i interpretuj jak chcesz bo przecież to tez dla ciebie będzie powód do sprzeczki. Mi szkoda czasu. Miłego dnia.

ocenił(a) film na 4
2222

Dziękuję za miły dzień. Reszta jest milczeniem.

użytkownik usunięty
Krzypur

Wg mnie film był o pasji, żeby stworzyć coś, czego inni nie stworzyli. Być pierwszym i mieć z tego satysfakcje. Pieniądze, to skutek uboczny, co było widać na końcówce.

ocenił(a) film na 4

Widziałem to inaczej.

użytkownik usunięty
2222

Pogoń za marzeniem, by być lepszym, szybszym od … Przecież to właśnie rywalizacja indukuje nas do ciągłego poszukiwania, czegoś, czego inni nie mają. Dzięki temu świat informatyki, medycyny, i wielu innych dziedzin cały czas ewoluuje.
Jak powstał internet, i komu pierwotnie miał służyć? No właśnie …. ;)

ocenił(a) film na 6

Rzeczywiście uczy się nas tego, że rywalizacja jest siła postępu. Jednak o wiele wydajniejszym mechanizmem jest współpraca. Rywalizacja zamyka na innych i generuje często gigantyczne koszty a współpraca otwiera i pozwala osiągnąć o wiele więcej, o wiele mniejszym kosztem z pożytkiem dla większej liczby osób.

ocenił(a) film na 7
2222

Zgadzam się. Bardzo ładnie to opisałeś. A film bardzo ciekawy. Trafiłem na niego przypadkiem w telewizji i obejrzałem od deski do deski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones