PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=523230}

Prometeusz

Prometheus
6,3 184 783
oceny
6,3 10 1 184783
5,9 33
oceny krytyków
Prometeusz
powrót do forum filmu Prometeusz

10/10 Super

ocenił(a) film na 10

Wspaniały, poetycki film SF, powrót Ridleya Scotta do najlepszych lat, gdy kręcił Blade Runnera czy Obcego 1 ... Rewelacja.

ocenił(a) film na 10
pcsik

Zgadzam się całkowicie i rozumiem ten przepiękny film ale rozumiem też tych, którzy nastawili się na ksenomorphy i tego nie dostali a wywołało to ich zawód. Ten film trzeba oglądać z dystansem i nie traktować go jako kolejną część Obcego.

ocenił(a) film na 2
pcsik

Bardzo intrygujący punkt widzenia. Już bardzo wiele usłyszałem określeń nt. Prometeusza. Ale, że jest to film poetycki... Gdzie kryje się ta poezja obrazu Scotta?

ocenił(a) film na 10
jos_fw

Hm. To rzecz nader subiektywna, odbiór filmu. Pewne rzeczy się widzi albo nie. Pewne rzeczy się czuje albo nie. Dla jednego poezją jest Leśmian a dla drugiego Herbert. Nie wiem co mógłbym odpowiedzieć albo wytłumaczyć ... Ale szczerze mówiąc, nawet nie próbuję.

ocenił(a) film na 2
pcsik

Wolę Leśmiana. Hm. Dziwne - ja dostrzegam bezład i dukanie analfabety, a Ty poezję. Dziwny jest ten świat.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
jos_fw

Napisz coś lepszego ''inteligencie'' !

jos_fw

Film przypomina przydługawe expose Tuska z 2007r. Faktycznie to takie dukanie analfabety.

jos_fw

A co sądzisz o czerwonej książeczce Mao? To twoim zdaniem wybitne dzieło literackie które uwielbiałeś czytać w młodości? A może jednak bardziej fascynowały Ciebie dzieła Gramsciego??

ocenił(a) film na 1
pcsik

nie staraj się, nawiązywać polemiki z tym pajacem. jos_fw to znany tutaj wszystkim troll forumowy, insynuujący pomiędzy wszystkimi kłótnie, w celu wywołania trollingu i zwrócenia na siebie uwagi. Gościu w realnym świecie nic nie znaczy to chociaż w tym wirtualnym w internecie, na filmwebie na forum Prometeusza próbuje się dowartościować. Ten typ tak ma, chociaż jak dla mnie to jakiś 13 latek dorwał się do komputera i teraz trolluje. Gościu poprawnie jednego zdania sklecić nie potrafi.

ocenił(a) film na 10
Raze

Nie sądzę, to raczej wielbiciel tradycyjnego kina, którego nowoczesne rozwiązania zwyczajnie przerastają, ma je za fanaberie i nie chce ich zaakceptować. A że jest arogancki i prowokuje to całkiem inna sprawa :) Dzięki za radę ale ja rzadko wdaję się w polemikę na Filmwebie. Dobrze wiem jacy są ludzie i znam wartość swojej wiedzy o świecie, o kinie i o "pajacach". Pozdrawiam Azawakh i Raze :)

ocenił(a) film na 2
pcsik

Ośmielę się zadać jeszcze jedno pytanie - uważasz, że 70-letni Scott zrobił nagle awangardowy film - "Gladiator" i "Eksodus" zapewne też mieszczą się w owym nowatorskim nurcie? Zapewne mnie to przerasta, jak raczyłeś napisać w swym poście (te poetyckie konotacje też kompletnie rozmijają się z - brakiem - mej wraliwości). Mam tylko jedno pytanie = to co piszesz jest jakimś żartem czy naprawdę tak właśnie myślisz?

ocenił(a) film na 10
jos_fw

Ty jesteś Żydem to niczego nie rozumiesz.

jos_fw

Do tej awangardy napewno nie zalicza się postkomunistyczny Stalker.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
pcsik

Za pierwszym razem jak ten film oglądnąłem, to uznałem go za rozczarowujący i raczej słaby. Miałem inne oczekiwania i spodziewałem się czegoś innego.
Po jakimś jednak czasie do niego wróciłem i tym razem dałem się wciągnąć - nie tyle samej akcji - co tej wręcz wyczuwalnej, przerażającej i zimnej pustce Kosmosu, będącej areną konfrontacji z wrogim i (pozornie) obcym bytem, z którym zetknął się człowiek wiedziony w przestrzeń swoimi urojeniami. Tak ja rozumiem i widzę tę poetykę - i rzeczywiście - do cna niepokoi ona i urzeka.

ocenił(a) film na 1

A ja dałem się uwieźć hipnotycznej, kosmicznej kobrze i urzekającej grze na fujarce w wykonaniu wrogiego i ( pozornie ) obcego bytu, o którym pisze widz wiedziony swoimi urojeniami wynikajacymi z nadwrażliwości.

użytkownik usunięty
Marekgdapl

Poczułem się mile połechtany tym posądzeniem o nadwrażliwość. Dzięki ;-)

ocenił(a) film na 1

Tak...u faceta to bardzo ważne :-) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

użytkownik usunięty
Marekgdapl

Niestety, chcący się obecnie utrzymać w mainstreamie, ma się dwie podstawowe możliwości : trzeba prezentować określoną wrażliwość lub zostać gejem. Na wszelki wypadek manifestuję więc wrażliwość, dzięki czemu grozi mi penetracja co najwyżej emocjonalna.
Można też oczywiście zrobić z siebie publicznie kretyna - co w sumie byłoby najłatwiejsze - ale na to jestem zbyt wrażliwy... ;-)

ocenił(a) film na 1

Co do autoprezentacji to zdecydowania utrzymujesz się w mainstreamie.
I jak widać nadwrażliwość przed niczym cię nie ratuje :-)))))))))))))

ocenił(a) film na 2
Marekgdapl

he he

pcsik

Ten film to takie dno że jego tle nawet prorodzinna polityka rządu Donalda Tuska prezentowała jakiś poziom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones