PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=821}

Prosta historia

The Straight Story
7,7 50 954
oceny
7,7 10 1 50954
7,7 26
ocen krytyków
Prosta historia
powrót do forum filmu Prosta historia

I zmiana oceny z 7 na 10. Może wtedy inaczej patrzyłem na świat, ale jedno jest pewne, gdy film za drugim razem robi większe wrażenie niż za pierwszym, to znaczy, że jest to arcydzieło. Łatwo zrobić film "na raz", ciężko zrobić film, w którym znając zakończenie ogląda się go z jeszcze większym zainteresowaniem. Lynch robi takie filmy, ogromny szacunek.

ocenił(a) film na 10
pablo12000

Brawo! Witamy w klubie!

ocenił(a) film na 10
pablo12000

czasem trzeba dorosnąć,przemyśleć,dojrzeć znam to z autopsji:) ,tez witam w klubie.

bulv

a czasem z czasem filmy marnieją.....

ocenił(a) film na 10
pablo12000

Co najbardziej mnie w "Prostej historii" zachwyca, to jej bezpretensjonalność. Lynch nie potrząsa widzem i nie każe mu płakać, nie sięga po ekstrema emocjonalne, wszystko się leniwie snuje, piękne krajobrazy poprzetykane krótkimi dialogami, w których kryją się dekady doświadczeń i mądrość starego człowieka. Mam ledwie osiemnaście lat, ale myślę, że im starszy będę, tym mocniej "Prosta historia" będzie na mnie oddziaływać.

pablo12000

U mnie za drugim razem z 7 na 8. Może za trzecim, za kilka lat, podniosę jeszcze wyżej poprzeczkę.

perun_6

Wszystkie opinie cudowne,przepiękny mądry film.

Wera_135

To fakt. Pozdrawiam!

perun_6

też pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
perun_6

dokladnie jak u mnie, z siodemki na osemka :)

ocenił(a) film na 8
perun_6

a sissy spacek ma dyche za role corki alvina

użytkownik usunięty
pablo12000

A ja wręcz przeciwnie, ludzkie losy już mnie tak nie wzruszają, może to jest prawdziwa dojrzałość?

ocenił(a) film na 9
pablo12000

u mnie z 7 na 9 ;) miałem podobne przemyślenia w trakcie powtórnego oglądania, zrozumiałem jak niewiele jest tak wartościowych filmów, do tego niebywale piękna muzyka - rewelacja !

ocenił(a) film na 8
pablo12000

Ja po 20 latach drugi raz... Nie pamiatalem go juz tak dokladnie, ale bylo warto. Pamietam, ze wtedy bylem zachwycony i to sie nie zmienilo, chyba nawet cenie go bardziej niz wtedy. Sam dojrzalem i na pewne sprawy zaopatruje sie inaczej niz dwie dekady temu...

ocenił(a) film na 10
pablo12000

Obejrzałem "Prostą historię" z 8 razy, co najmniej. I gdyby mnie zapytać o najpiękniejszy film świata, posłużę się tym tytułem. Dla mnie absolut.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones