PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131860}

Prostoduszny morderca

Den Enfaldige mördaren
7,3 367
ocen
7,3 10 1 367
Prostoduszny morderca
powrót do forum filmu Prostoduszny morderca

Zjawiskowy

ocenił(a) film na 9

Ten film jest bardzo ważnym filmem w historii szwedzkiego kina, ale dzisiaj kompletnie
pominięty. Film w reżyserii Hansa Alfredsona, ojca Thomasa. Prócz tego to pierwsza poważna
rola Stellana i co dla mnie najważniejsze, kolejny obraz, w którym pojawił się Bjorn. To właśnie
z tego powodu dawno temu musiałem zobaczyć chociaż sceny w których się pojawił, tym
bardziej, że boski Tadzio w roli anioła! Dzisiaj wreszcie zobaczyłem go w całości. To bardzo
dobry film, ze świetnym scenariuszem. To film wskazujący na nową drogę jaką wchodzi kino
szwedzkie w latach 80 i kontynuuje się to w kolejnych latach, aż po dzień dzisiejszy. Sceny z
aniołami powinny przejść do historii kina, ale ten film niestety nie jest aż tak znany. Warto, z
wielu powodów warto:)

mariouszek

Z twojego tekstu wynika, że bardzo ciekawy i warty obejrzenia film- teraz najważniejsze pytanie- wiesz gdzie można obejrzeć? Przeszukałem chyba cały internet, a szczerze wątpię, żeby meli go w wypożyczalni...

ocenił(a) film na 9
agata2000

z tego co pamiętam, miałem go właśnie z internetu, musi gdzieś być jakaś kopi:)

mariouszek

postaram się szukać dalej, ale jak natrafisz na taką stronkę z tym filmem i jakbyś mógł\mogłabyś ja podać będę z góry wdzięczna ;)

agata2000

Nadal nie potrafię dotrzeć do tego filmu. Być może ktoś z użytkowników dysponuje kopią na niekomercyjne udostępnienie?

interlude

Jest od dzisiaj na Netfliksie.

Amerrozzo

A dzisiaj o północy znika z Netflixa

agata2000

Od dzisiaj na Netfliksie.

Amerrozzo

Dziękuję. Będzie na wieczór. Jest jakiś indeks filmów na nf?

interlude

Tutaj: https://upflix.pl/netflix/

Możesz posortować wg ostatnio dodanych, lat produkcji, oceny itd. Ponadto możesz wyszczególnić gatunki, kraje i inne elementy. Ostatnio na Netflix dodali trochę starszego kina skandynawskiego (Norwegia, Szwecja) i rumuńskiego.

Amerrozzo

Dzięki. Rumuńskie kino coś mi nie przypada. Choć lubię snucie się akcji, to w odmianie rumuńskiej, nie jest to dla mnie. Szkoda, że mało klimatów sundencowych, a propozycji w stylu Kelly Reichardt lub Todda Solondza bym nie odrzucił.

Amerrozzo

A dzisiaj o północy znika z Netflixa

ocenił(a) film na 7
bronkovic

Jest na Netflixie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones